Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Marcin Świetlicki
Autor Wiadomość
MuchaDG  
Coś już napisał
Bzzzzy


Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 63
Skąd: Dabrowa Górnicza
  Wysłany: Śro 21 Sie, 2013   Marcin Świetlicki

Poeta, pisarz, wokalista zespołów Świetliki, Czarne Ciasteczka, The Users (Brylewski i Tymański z tematów już poruszonych); współpracował tez m.in z Lechem Janerką, Kasią Nosowską, Grabażem...
Postać zdecydowanie niedoceniana przez mainstream. W swoich tekstach dotyka problematyki seksualności człowieka, miłości, zdrady, sprzeciwu wobec tego jak został skonstruowany ten świat.
W jego utworach silna jest autoironia, sarkazm, czarny humor.
Laurat wielu mniejszych i większych nagród, najbardziej znana jest ta, której odmówił w geście pogardy - Paszport Polityki.

Oddaje mu głos:

<Nie przyszedłem rozmawiać.
Nie przyszedłem się kłócić.
Nie przyszedłem prowadzić odwiecznej wojny.
Ja przyszedłem się kochać.
Przyszedłem się kochać.>

<Ten prezydent o nazwisku Komorowski pewnie rozzłościłby się, gdyby się dowiedział, że jest taki obywatel najniższej kategorii, który pisze, szanując zasady ortografii>

<Niczego o mnie nie ma w konstytucji>

http://www.youtube.com/watch?v=sF75R1ct2t0

Co sądzicie o spotkaniu z nim? :D
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Śro 21 Sie, 2013   

To ten Pan,który mówi,że zniszczył karierę muzykom Świetlików,bo jest strasznym świrem i odstrasza ludzi. :D Fajny Pan. :)
 
 
rrrumor  
Forumowy prawiczek
rrrumor


Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 23 Sie, 2013   

Ach, wszystkim dziewczętom rozkochanym w poezji na wieść o Świetlickim na ASP ugięłyby się kolanka.
Moje kolanka także. Królestwo za Świetlickiego na ASP!
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Sob 24 Sie, 2013   

,,Poszłabym za Tobą do samego piekła..."
Choćby się waliło i paliło, przyszłabym na to spotkanie :))
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Nie 25 Sie, 2013   

Na pewno znalazł by słuszne grono odbiorców ale na pewno mnie by tam nie było. Niech wpada xD
 
 
 
Mkub  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: W-wa
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

Znakomity pomysł, Świetlicki ma wspaniały dar barwnego i ciekawego opowiadania, jak również nie stroni od licznych anegdot. Polecam wywiady z nim, a przede wszystkim też książki, które napisał: "Jedenaście", "Dwanaście" i "Trzynaście" ;)
 
 
again  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: skontowni
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

W zeszłym roku wszystkie spotkania, na które chciałam iść były rano i wszystkie przespałam, ale dla Świetlickiego mogłabym nie spać przez tydzień. Tym razem serio.
 
 
MWzWM  
Rozkręca sie
Goebbels fotografii reportażowej


Wiek: 103
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 263
Skąd: z miasta
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

sorry, ale Świetlickiego nie zobaczycie na asp choć byście milijon listów do owsiaka napisali.

ASP służy urabianiu dzieciaków na światłych obywateli Niunii Jewropejskiej a Świetlicki mógłby powiedzieć coś bluźnierczego

Rzecz jasna, nie chodzi o ze wszech miar uwielbiane bluźnierstwa rodem z "NIE" albo a "faktów i mitów". Gdyby była szansa, że wyzwie papieża od jakiejś części ciała albo zaszydzi z nieżyjącego prezydenta Kaczyńskiego, albo opowie, że jego dziewczyna ostatnio przeprowadziła aborcję na pięcioraczkach - zachwytom nie byłoby końca: jaki on odważny i n0n-k0nf0rmistyczny.

Problem polega na tym, że Świetlicki nie ukrywa swej niechęci do lewackiej propagandy i przywilejów dawnych komunistycznych służalców (a oboje rodzice Owsiaka to komunistyczni milicjanci) Swego czasu, pamiętam, odmówił przyjęcia nagrody od postkomunistycznej "Polityki".

I teraz znając jego niewyparzony język, mógłby nagadać coś, co NA PRAWDĘ byłoby non-konformistyczne. Owsiak za żadne skarby nie zezwoli na takie ryzyko.

Zacytuje coś w ten deseń. Proponuje przejść z czytaniem do łazienki bo większość z was czytając pos_a się z oburzenia i przestanie lubic pana Ś.:

„Mój problem polega na tym, że ci prawicowcy, których spotykam, są ludźmi oczytanymi, sympatycznymi, kulturalnymi, bez agresji. Jakoś mam szczęście do prawicowców, nie spotykam oszołomów prawicowych. Nie spotykam takich, co mnie denerwują. Natomiast z tymi lewakami to jest tak, że ani ich lektury mi się nie podobają, ani poglądy na życie, ani roszczeniowość. Denerwują mnie strasznie”."
 
 
Mkub  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: W-wa
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

moim zdaniem jeśli mógł zagrać na woodstocku to mógłby się i spotkać, a przynajmniej chcieć się spotkać
 
 
MLS  
Coś już napisał
Prawus

Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 50
Skąd: GR-SK
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

Gdybym mógł to kliknąłbym "Lubie to" ;) Niestety MWzWM ma bardzo dużo racji w tym jaki cel ma ASP. Wojewódzki rok temu, teraz środa. Wcześniej "gwiazdy" tvnu. Komoruski na otwarciu. Ehh szkoda gadać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group