Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Miron Sycz
Autor Wiadomość
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 02 Kwi, 2014   Miron Sycz

Na początek krótka notka z wikipedii (wiem, że wielu ludzi się burzy na zapraszanie polityków, ale myślę, że nie w charakterze polityka mógłby ten człowiek wystąpić).

Miron Sycz, ukr. Мирон Сич, Myron Sycz (ur. 3 stycznia 1960 w Ostrym Bardzie) – polski polityk ukraińskiego pochodzenia, działacz Związku Ukraińców w Polsce, nauczyciel, samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Jest synem Ołeksandra Sycza, członka Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów od 1938 oraz strzelca w kureniu "Mesnyky" Ukraińskiej Powstańczej Armii, skazanego w 1947 przez polski sąd na karę śmierci za działalność w UPA, złagodzoną w tym samym roku na karę 15 lat pozbawienia wolności.

Oprócz tego Sycz zasłynął z negowania prawdy na temat zbrodni wołyńskiej i częstym blokowaniem obchodów uroczystości ku pamięci tego wydarzenia. Myślę że ciekawą formą byłoby zorganizowanie czegoś w rodzaju debaty, po drugiej stronie "barykady" ustawiając kogoś takiego jak ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

A co wy sądzicie na temat tego pomysłu? Dobry, czy lepiej zostawić takie rzeczy IPN?
 
 
 
benyk33  
Rozkręca sie
ze mná nie wypijesz?


Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 245
Skąd: GU1
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2014   

to temat dla gazety polskiej i frondy.
Jezeli chcialbys go zaprosic zeby po nim ''pojezdzic'', to chyba nie w tym rzecz.
Co sie stalo z polska goscinnoscia ;)
W sumie nie znam goscia, wiec czemu nie. Niech opowie jak ciezko obcokrajowcom zyc w Polsce
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group