Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Jan Nowicki i Andrzej Grabowski
Autor Wiadomość
woodstock92  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 372
Skąd: Pieniężno
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   Jan Nowicki i Andrzej Grabowski

Znamy już kolejnych gości Akademii Sztuk Przepięknych. Dzisiaj w Programie Pierwszym Polskiego Radia Jurek Owsiak ogłosił, że w czasie XVII Przystanku Woodstock będziecie mogli spotkać się z Janem Nowickim i Andrzejem Grabowskim.



Jan Nowicki - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Zagrał w około 100 filmach i kilkudziesięciu serialach. Uwielbiany za role w takich filmach jak chociażby „Wielki Szu” czy „Sztos” oraz w niezapomnianym serialu „Matki, żony i kochanki”. Do dziś związany z Teatrem Starym w Krakowie, na którego deskach zadeiutował w 1965 roku w "Zaproszeniu do zamku" J. Anouilha. Członek Rady Programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej , a także członek Partii Dobrego Humoru.

Autor zbioru felietonów Między niebem a ziemią publikowanych w „Przekroju”, których adresatem był nieżyjący Piotr Skrzynecki - twórca Piwnicy pod Baranami.

Otrzymał wiele odznaczeń i nagród, a wśród nich między innymi: Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi.





Andrzej Grabowski – aktor wszechstronny. Dobrze czuje się zarówno w teatrze, filmie, jak i serialu. Swoje pierwsze aktorskie kroki stawiał w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Obecnie można go podziwiać na deskach krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego. Niewątpliwie największą popularność przyniosła mu rola Ferdynanda Kiepskiego w sitcomie „Świat według kiepskich”. W swoim aktorskim dorobku ma jednak dużo więcej kreacji: Kowal w „Świadku Koronnym”, Gebels w „Pittbulu” czy Maniek Kosela w „Zróbmy sobie wnuka”.

Jego głos na pewno pamiętacie również z filmów rysunkowych „Mój brat niedźwiedź” i „Kurczak Mały”. Andrzej Grabowski może poszczycić się także talentem muzycznym - zaśpiewał piosenkę "Po drugiej stronie drzwi" na płycie „XXX-lecie” punkowego zespołu KSU. W 2009 roku wystąpił w drugiej polskiej edycji programu Fort Boyard. Znany jest także ze swych umiejętności konferansjerskich i kabaretowych.

Żródło
http://www.wosp.org.pl/wo...zepieknych.html
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   

Obecność obowiązkowa na obu spotkaniach !
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   

...Rewelacja...
 
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   

Czujni panowie dwaj.Tacy co to z niejednego pieca jedli i ani trema ich nie zeżre ani przynudzać nie budą.Jest dobrze.
 
 
Niwel  
Forumowy prawiczek


Wiek: 36
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 47
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

Fakt. Obu panów trzeba obowiązkowo "zaliczyć" (o obecność chodzi świntuchy :p)
 
 
 
maniek14  
Na pewno offtopuje
mam na to wszystko wyjebaaaneee


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 832
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

BEDE TAM !
 
 
 
wojciecheu  
Rozkręca sie
Samotnik

Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 102
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

A ja chce uszłyszeć na żywo od Ferdka - Jak nie jak tak, Cycu kurde. Może zrobią konkurs - kto się zaśmieje najbardziej zupełnie jak walduś albo piosenke piwną, a do wygrania krata mocnych fulli... :mrgreen:
 
 
Rimmel  
Rozkręca sie

Wiek: 36
Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 103
Skąd: Gorzyce
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

Grabowski strasznie nie lubi kiedy jego osobę wiąże się właśnie z postacią Ferdynanda Kiepskiego, więc możliwe, że niechętnie będzie odpowiadał na tego typu pytania. Ale jest to taka postać, że można z powodzeniem zdać mu multum innych pytań. Ja osobiście z obecności obu panów cieszę się bardzo, uwielbiam ludzi filmu, a tu mamy wybitnych przedstawicieli.
 
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 06 Cze, 2011   

Rimmel napisał/a:
Grabowski strasznie nie lubi kiedy jego osobę wiąże się właśnie z postacią Ferdynanda Kiepskiego, więc możliwe, że nie chętnie będzie odpowiadał na tego typu pytania.


Piona,Rimmel.Aż minutę się ostatnio zastanawiałem czy bardzo podobnie nie odpisać koledze,ale machnąłem ręką,bo by było,że znowu marudzę,czepiam się i jojczę. Już mniejsza o to czy "chętnie" czy "niechętnie" odpowiadać budzie na pytania o tą rolę,ale idę o zakład,że lecenie Kiepskim ku uciesze gawiedzi jest absolutnie poniżej jego godności.
 
 
erazel  
Rozkręca sie


Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 144
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 06 Cze, 2011   

milan napisał/a:
Rimmel napisał/a:
Grabowski strasznie nie lubi kiedy jego osobę wiąże się właśnie z postacią Ferdynanda Kiepskiego, więc możliwe, że nie chętnie będzie odpowiadał na tego typu pytania.


Piona,Rimmel.Aż minutę się ostatnio zastanawiałem czy bardzo podobnie nie odpisać koledze,ale machnąłem ręką,bo by było,że znowu marudzę,czepiam się i jojczę. Już mniejsza o to czy "chętnie" czy "niechętnie" odpowiadać budzie na pytania o tą rolę,ale idę o zakład,że lecenie Kiepskim ku uciesze gawiedzi jest absolutnie poniżej jego godności.


Jurek wspominał o tym ostatnio w radiowej jedynce, więc jest szansa, że dotrze to do szerszego grona. Jednak trzeba być przygotowanym, że znajdzie się jednostka, która prawie na pewno się wyłamie ;)
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Pon 06 Cze, 2011   

najwyżej "Graba" zjedzie kogoś od góry do dołu i będzie kupa śmiechu :P
 
 
shrew  
Coś już napisał

Wiek: 33
Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Bn
Wysłany: Śro 08 Cze, 2011   

Rola Ferdynanda K. została fenomenalnie zagrana, zdaje się iż Pan Grabowski jest bardzo inteligentnym mężczyzną a rola rozpijaczonego ulubieńca Polski która wręcz koliduje z jego osobowością pozwoliła mu zwyczajnie zapewnić chleb rodzinie.
Kiedyś byłam na spotkaniu, którego główną atrakcją był sam Grabowski, bardzo podobała mi się jego wypowiedz, a mianowicie mówił o spotkaniu z przyjacielem który skrytykował projekt pt. "Świat według Kiepskich" i przyjęcie przez Pana Grabowskiego roli pijaka i nieroba. Miły jegomość w odpowiedzi usłyszał że mówi tak bo nikt jemu nie zaproponował takiej roli.
Uwielbiam Grabowskiego! i czekam na wielkiego Szu...
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 08 Cze, 2011   

Cóż,kiedy "Wielki Szu" jakoś od tygodnia kojarzy się także z pewnym międzynarodowym operatorem sieci komórkowej,który wchodzi na nasz rynek z wielkim hukiem. A P.Nowicki został oficjalną twarzą tej firmy. Wierzę,że budzie okazja zagaić na żywca i o to.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang