Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga złodziej!
Autor Wiadomość
Fiflak  
Forumowy prawiczek
Ósme wcielenie Lokiego


Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 17
Skąd: Koło/Lublin
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   Uwaga złodziej!

W prawdzie zarejestrowałem się tylko aby wrzucić grafik, ale zauważyłem, że takiego tematu nie ma, a wzmianka o tym była tylko w dziale o nachalnych woodstockowiczach.

Ja na szczęście nigdy nie zostałem okradziony, ale zawsze ktoś ze współwoodstockowiczów uległ takiemu incydentowi Jednak jak wszyscy wiedzą na polu nie da się ukryć grasują łachudrowate humanoidy znane powszechnie jako złodzieje, są także palanty absolutne (kradzież kul dla inwalidy i PROTEZY NOGI! rok i dwa lata temu) miło by było zebrać w jedno miejsca wszystkie wskazówki, które wynikają z waszych doświadczeń. w celu zapobiegania tymże psującym zabawę osobnikom.

Co do mnie:
- Nie bierzemy cennych rzeczy albo bierzemy ich stosunkowo mało. Woodstock to nie miejsce na chwalenie się nową lustrzanką.
- Jeśli już musisz to nie trzymaj ich wszystkich w jednym miejscu.
- Pieniądze trzymaj tylko przy sobie w miejscu uniemożliwiającemu kieszonkowcowi ich zabranie.
- Duża ekipa dobra rzecz, dbajmy o to, żeby w obozowisku zawsze została przynajmniej jedna osoba (chyba nigdy nie buło takiej sytuacji, żeby u nas wszyscy chcieli pójść na jedno wydarzenie). Zostanie nie oznacza drzemki!!!
- W grupie namioty rozbijamy tak, aby z każdego punktu w miarę możliwości było widać wejścia do pozostałych
- Wejdźmy w dobre relacje z sąsiadami. Wtedy zasadą wzajemności pilnujemy się nawzajem.
- Burdel w namiocie to podstawa. Ładnie spakowane rzeczy w namiocie to łatwy łup dla każdego pajaca, który chce nas okraść. Po prostu aż się prosi o zabranie.
- Nie upijamy się do nieprzytomności! Szczególnie z nieznajomymi! Pijanemu można spodnie ukraść i nie zauważy.
- Kiedy złapiemy złodzieja na gorącym uczynku spuszczamy mu przysłowiowy w****ol i odstawiamy delikwenta na policję. Ja rozumiem stop przemocy albo ponad to jest stop sku********wu.

Póki, co tyle mi przychodzi do głowy.
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Pamiętam tą zeszłoroczną akcję z autem wyładowanym skradzionymi fantami, co później pofrunęło z dymem. Wprawdzie myślę, że z tym samochodem trochę przesadzili (blisko drzew!), ale przynajmniej dostał lekcję na całe życie...
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Ostatni myślnik podoba mi się najbardziej xD
 
 
 
Fiflak  
Forumowy prawiczek
Ósme wcielenie Lokiego


Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 17
Skąd: Koło/Lublin
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Przesada, ale pięknie płonął.
Byłem rozbity na zboczu miałęm show całkiem niedaleko ;).

Dopisujcie swoje rady, bo na pewno coś pominąłem.
 
 
Glober  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Nowogard / Warszawa
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Ke? Jaki samochód? Możecie mnie oświecić? :D


Ja do tego dodałbym, że idąc spać fanty trzymajmy przy sobie czy to w kieszeniach czy pod poduszką, bo w stanie "wskazującym na spożyciu" obcy osobnik grasujący po naszych czterech kątach może nie obudzić naszej czynności.

Ktoś kiedyś dawał radę, żeby wychodząc na jakiś koncert stawiać przed namiotem jakieś buty. Sugerowałoby to, że ktoś jest w środku. Buty najlepiej niewartościowe dla nas ;)
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Ten oto samochód, jak mogłeś o tym nie wiedzieć

[video]http://www.youtube.com/watch?v=gDz5LBxcXJU[/video]
 
 
Fiflak  
Forumowy prawiczek
Ósme wcielenie Lokiego


Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 17
Skąd: Koło/Lublin
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

A co do butów to Ossie mi przypomniała w boxie.

Jest jeszcze jedna tajemnicza grupa, której członków, planów i postulatów nie znamy. Są to niebezpieczni terroryście i zajmują się kradzieżą glanów! Nie wiadomo po co im one, ale są bardzo szkodliwi. Nie daj się pozbawić butów!
 
 
Glober  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Nowogard / Warszawa
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Aż do teraz nic o tym nie wiedziałem ;x
No i prawidłowo, tak kończą frajerzy!

Żeby tak całkiem nie off-topować: Niektórzy zamykają swój namiot na kłódkę. Chociaż tego akurat nie polecam, bo to wyraźny sygnał, że a) nikogo nie ma w środku, b) że jest tam coś wartościowego. A przeciąć namiot nożem to nie problem.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Ja obozuję na Toi Campie, myślę że złodziejstwo jest tu mniejsze, jednakże nie chciałbym nikogo złapać na kradzieży, trudno byłoby z samokontrolą i zwarcie gotowe.
 
 
Teut  
Forumowy prawiczek
taki sobie...

Wiek: 30
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Radlin
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Jeśli macie możliwość warto chować rzeczy w samochodzie, najlepiej przykryć jakimiś ubraniami czy czymś i nie powinno być problemu bo do auta to się tam raczej nikt nie zbliży ;)
 
 
Fiflak  
Forumowy prawiczek
Ósme wcielenie Lokiego


Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 17
Skąd: Koło/Lublin
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Teut napisał/a:
Jeśli macie możliwość warto chować rzeczy w samochodzie, najlepiej przykryć jakimiś ubraniami czy czymś i nie powinno być problemu bo do auta to się tam raczej nikt nie zbliży ;)


Zbliżyć może i się zbliży, ale w środku i tak nic nie widać przez kurz na szybach. Ktoś może najwyżej kutasy na szybach porysować.
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

W tym roku pomyślałam sobie o rozwiązaniu, które nie tylko uchroniłoby rzeczy przed wzrokiem kleptomana, ale i zrobiłoby więcej miejsca w namiocie, tzn. podpiwniczenie go ;)) Czyli po prostu nieduża dziura w ziemi pod namiotem wyłożona folią, na to deska/dykta/coś sztywnego i dziura w podłodze namiotu, którą można jakoś udyskretnić <z jezorem>
 
 
Nemrod  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Ja osobiście i tak nie biorę nic cennego, a komórkę i gotówkę będę zawsze trzymał przy sobie. Co do zakopywania - jest to dobry sposób póki nie zacznie padać :-d
Bardziej bym się zdenerwował gdyby jakiś idiota np. pociął mi namiot, dlatego swojego zamykał nie będę. W końcu i tak potrzeby nie ma.

Najlepszą obroną jest chyba jednak po prostu zaprzyjaźnienie się z najbliższym otoczeniem i pożytkowanie sąsiedzkiego czuwania. Potem znowu jakiś baran skończy z płonącym samochodem :angry:
 
 
kocurro  
Forumowy prawiczek

Wiek: 35
Dołączyła: 02 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Fiflak napisał/a:
- Burdel w namiocie to podstawa. Ładnie spakowane rzeczy w namiocie to łatwy łup dla każdego pajaca, który chce nas okraść. Po prostu aż się prosi o zabranie.



Haha! Teraz już wiem dlaczego przez 4 lata woodstockowania nigdy mnie nie okradziono, podczas gdy moi znajomi stacjonujący tuż obok mnie gęsto na to narzekali <rotfl3>

Bałagan ratuje! <rotfl3>

Też myślałam o wykopaniu dołu pod namiotem
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Właśnie rozważałam to również pod kątem deszczu, stąd konieczność wyłożenia dziury czymś nieprzemakalnym.
 
 
leith  
Coś już napisał
destrojer!


Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 73
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Cytat:
Jest jeszcze jedna tajemnicza grupa, której członków, planów i postulatów nie znamy. Są to niebezpieczni terroryście i zajmują się kradzieżą glanów!

Racja, tymi butami to ostrożnie. Mojemu kumplowi zarąbano glany z przedsionka. Dodam, że był w pełni świadomy i nawet (!) rozmawiał ze złodziejami.
 
 
 
Dzidzi  
Forumowy prawiczek
OKOŃ


Wiek: 30
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

leith napisał/a:
Cytat:
Jest jeszcze jedna tajemnicza grupa, której członków, planów i postulatów nie znamy. Są to niebezpieczni terroryście i zajmują się kradzieżą glanów!

Racja, tymi butami to ostrożnie. Mojemu kumplowi zarąbano glany z przedsionka. Dodam, że był w pełni świadomy i nawet (!) rozmawiał ze złodziejami.

Łoo, to co.. zastraszali go? ; o

Cenne rzeczy typu dokumenty, pieniążki, telefon będę nosił w nerce. Z kielni zawsze może łatwo cokolwiek wylecieć, a tak wszystko mam pod kontrolą wzroku jak i czucia ;)

Pomysł ze skrytką w podłodze i burdelem wydaje się inteligentny, także skorzystam <z jezorem>
 
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Jeśli do burdelu dodamy brudne skarpetki przy wejściu, uzyskamy dodatkowy odstraszacz ;D
 
 
Fiflak  
Forumowy prawiczek
Ósme wcielenie Lokiego


Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 17
Skąd: Koło/Lublin
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Co dopiwnicy pod namiotem to folia malarska za 2,90 załatwia wszystkie problemy. Ja mam namiot za 30PLN z Tesco. Na dno Folia malarska gruba za 6,90 (Ale to już zbędna przekora) naokoło okopujemy z lekka namiot i z wierzchu taka normalna za 2,90. Dostajemy nieprzemakalny i niepodmywalny namiot. Do tego dla tych, którzy nie siedzą w namiotach za dnia (Panie świeć nad duszą jeśli tacy istnieją) jest dodatkowa zaleta. Noce bywają chłodne a taki namiot zajebiście się nagrzewa. W nocy jest cieplutko. Tylko problem pojawia się w momencie kiedy chce się dłużej pospać, a słonko już napierdziela swymi gorącymi promieniami. Wtedy jest źle.

Bezczelność złodzieja może zaskakiwać człowiekowi z pewnej zaznajomionej ekipy ukradli... namiot! W całości z zawartością. Po prostu złożyli, wzięli i sobie poszli ;).
 
 
Ndriu  
Rozkręca sie


Wiek: 32
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 280
Skąd: Stegna
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Kradzież całych namiotów zdarza się ciężko. A co do "podpiwniczenia" po co je czymś wykładać. Lepiej włożyć do nieprzemakalnej torby rzeczy, które chcemy tam schować :D
 
 
 
leith  
Coś już napisał
destrojer!


Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 73
Skąd: Koszalin
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Dzidzi napisał/a:
Łoo, to co.. zastraszali go? ; o

Bardziej bajerowali :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group