Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Luxtorpeda

Czy chciałbyś ponownie zobaczyć Luxtorpedę podczas XVIII Przystanku Woodstock?
Tak, zespół zasługuje na Złotego Bączka
44%
 44%  [ 30 ]
Chętnie, ale oddałem swój głos ZB na inny zespół
23%
 23%  [ 16 ]
Nie, zespół nie przypadł mi do gustu
26%
 26%  [ 18 ]
Nie mam zdania
5%
 5%  [ 4 ]
Żadna z powyższych (dopisz w komentarzach)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
piotro  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Pabianice
  Wysłany: Śro 22 Lut, 2012   Luxtorpeda

W zeszłym roku Luxtorpeda przebrnęła przez eliminacje do Przystanku Woodstock, a w tym roku mają szansę zagrać ponownie dzięki naszym głosom w plebiscycie Złotego Bączka.

Zespół wniósł sporo świeżości na polską scenę rockową. Jest młody ( :)) ), bo został założony niedawno, ale mają spore doświadczenie sceniczne, o czym świadczą pozytywne recenzje słuchaczy.
Dlatego składu chyba nie trzeba bliżej przedstawiać ;)) : Litza, Hans, Drężmak, Kmieta i Krzyżyk.
Wyszło im zacne połączenie różnych dojrzałych stylów

Już w maju wydają nowy album pt. "Robaki", więc polecą z nowym materiałem.

Byłem na ich koncercie w Łodzi i zgadzam się z opiniami ludzi, którzy mówią, że dają dużo pozytywnej energii. Trafne teksty i dobre mocne brzmienie. Mi się Luxtorpeda wkręciła na całego <haha>


Gwoli przypomnienia - video z XVII Przystanku Woodstock:
http://woodstock.owsiakne...muzyka/27630157
http://woodstock.owsiakne...muzyka/27342018

Luxy on-line:
Oficjalna strona zespołu (więcej info nt. składu itp.)
Profil na FB
Kanał YT
Forum fanowskie

Jak wspominacie ubiegłoroczny występ zespołu? Czekam na wszelkie komentarze.

Ja osobiście nie byłem, czego nie mogłem później odżałować, dlatego właśnie liczę na ponowny występ. W tym roku już nie przepuściłbym takiej okazji :))
  
 
 
Kiske  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 27
Skąd: Lębork
Wysłany: Śro 22 Lut, 2012   

Skoro Luxtorpeda walczy o Złotego Bączka, którego ma dużą szansę wygrać, to po co temat o nich w marzeniach ?
 
 
piotro  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro 22 Lut, 2012   

bo marzenia się czasami spełniają, lecz tak czy inaczej warto o nie walczyć.

Po ostatnim notowaniu zajmują 3. miejsce.
Link do głosowania dla zainteresowanych:
http://wosp.org.pl/woodst...uza_scena/1/99/


Zapomniałem dodać filmików z youtuba (zgodnie z wytycznymi) :)) :

Proszę bardzo - single z "Robaków":

[video]http://www.youtube.com/watch?v=luLZf7GkMBc[/video]

-----------

[video]http://www.youtube.com/watch?v=t55qyJdKyRQ[/video]
 
 
Wiaderko  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 247
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Co wy widzicie w tej kapeli ? Wypromowana została za pośrednictem znanych osobistości i jednego kawałka... bo jeżeli chodzi o ich muzykę to nie mają nic ciekawego czy nowatorskiego do zaprezentowania - muzyka strasznie przeciętna. Mam nadzieję że nie wygrają Złotego Bączka - zresztą mam nadzieję że żadna Polsa kapela nie wygra.
 
 
Marg!tta666  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 438
Skąd: Bojanowo
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Jakaś polska kapela na pewno wygra, bo jest wybierana jedna polska i jedna zagraniczna z tego co się orientuje....
 
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Wiaderko, masz 100% rację, Luxtorpeda to dla mnie kompletny średniak, bez rewelacji, wręcz ich nie lubię bo wybili się na fali Hansa głównie.
 
 
piotro  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Muzycy z Luxtorpedy, są ostatnimi o których powiedziałbym, że są "komercyjnymi gwiazdkami" itp.
Oni mają w sobie mnóstwo pokory, dystansu do siebie i rzeczywistości.

Ja osobiście najpierw zacząłem słuchać ich muzyki, a dopiero potem się nimi "zajarałem" - zainteresowałem się zespołem, sylwetkami poszczególnych muzyków, ale wcześniej poznałem ich od tej tej strony, jaką niosą za sobą treść.

Czy to jest coś złego, że powstaje nowy zespół odnoszący sukces?
Mi się wydaje, że było zapotrzebowanie na tego typu nietuzinkową polską kapelę (wokal rapcore + wyrazisty wokal rockowy) i oni właśnie trafili w gusta tysięcy Polaków. Spełniają oczekiwania fanów.
Ostatnio pozostaje im tylko pogratulować nominacji do Fryderyków.

A zarzuty - że wybili się na znanych postaciach (Litza czy Hans) są nietrafione, bo oni zawsze unikali rozgłosu i nie przepadali za nachalną promocją. Nie tworzą muzyki pod publiczkę, a kierują się własnymi przekonaniami w tworzeniu utworów. Za to ich właśnie cenię.
Dopiero teraz w Luxtorpedzie ci "znani muzycy" mogą spełniać się zawodowo, jako już dojrzali artyści. Zespół jest zwieńczeniem ich długoletnich karier i zbieranego wtenczas doświadczenia, więc obecne sukcesy to naturalna kolej rzeczy.
Że niby na fali Hansa?? który ostatnimi czasy tworzył muzykę głównie dla siebie? Dziwny argument.

Zawsze jednak znajdzie się ktoś, kogo boli sukces innych. to takie polskie, więc nie wnikam w to.
Kwestię gustów rozumiem. Jeśli komuś się nie spodobali - OK.
Kwestia złożoności charakterów, upodobań muzycznych etc.
Nie każdemu musi pasować melodeklamacja tekstów, jeśli wychował się na ostrzejszym graniu, co potrafię uszanować.

Jak woodstockowicze wspominają koncert Luxów na poprzednim Przystanku? Czekam na opinie i komentarze. Pozdr
 
 
kecaj1603  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 131
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 24 Lut, 2012   

piotro zgadzam się z tobą w 100% jak niby oni mieli by się wybić na znanych członkach zespołu jak jednak to co nagrali odbiega dość mocno od ich poprzednich dokonań. Poza tym osobiście mimo iż wiedziałem o istnieniu tego projektu muzycznego nie miałem ochoty go słuchać bo jednak słucham innej muzyki o wiele ostrzejszej a właśnie dzięki koncertowi na wood z chęcią przesłuchałem ich album i bardzo mi się spodobało
Co do zeszłorocznego koncertu to był świetny choć akurat wtedy byłem w błocie xD więc za dużo nie widziałem ale za to słyszałem i chętnie bym ich kolejny raz zobaczył bo naprawdę dają bardzo dobre koncerty no i jeszcze nową płyta się zbliża
 
 
piotro  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Kilka słów o splendorze, gwiazdorstwie i szybkim promowaniu się :) A przede wszystkim o docenieniu ze strony słuchaczy i podziękowanie za wsparcie.
Polecam
http://luxtorpeda.net/ind...edy/dokument-3/
 
 
stjimmy17  
Coś już napisał

Wiek: 28
Dołączyła: 01 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Sob 10 Mar, 2012   

chciałabym ich zobaczyć, polubiłam ich. co prawda słucham od niedawna, ale od razu mi się spodobali ;)

ps. piotro masz rację!
 
 
exploited  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 33
Wysłany: Nie 11 Mar, 2012   

piotro@ czysta prawda, a zespol sam w sobie tworzy ogien! :)
 
 
OchO  
Coś już napisał


Wiek: 31
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 63
Skąd: Tuchola
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

Na poprzednim Woodzie dali czadu, fajnie by było ich jeszcze raz zobaczyć i posłuchać:)
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

Zmartwiony z S napisał/a:
Wiaderko, masz 100% rację, Luxtorpeda to dla mnie kompletny średniak, bez rewelacji, wręcz ich nie lubię bo wybili się na fali Hansa głównie.

Hahahahahahaha xD

No nie, to Hans jest naprawdę jakąś znaną postacią? To już prędzej podejrzewałbym o promocję nazwiskiem Litzy.

Wybacz, ale mimo to, nie są to nazwiska które same tworzą "gwiazdę". Hans swoim solowym projektem nie jest jakoś nachalnie promowany, podobnie jak 5-2 Dębiec.

Bronią się muzyką, wystarczy powiedzieć, że Ci się nie podoba, a nie szukać teorii spiskowych.
 
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

Jaaasiek, to zależy w jakich kręgach się obracasz bo w moim wypadku wszelkie słuchy o Luxtorpedzie nadeszły od stwierdzenia, że nagrywa z nimi Hans. W każdym bądź innym razie to średniak, ale nie potępiam waszego zdania.
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

Byłem na dwóch i daje radę :P
 
 
 
Dj Kid  
Coś już napisał

Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 74
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

Byli rok temu i w sumie starczy jak dla mnie, do tego byłem na nich też w Jarocinie gdzie moim zdaniem zagrali lepszy koncert.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

Dj Kid napisał/a:
byłem na nich też w Jarocinie gdzie moim zdaniem zagrali lepszy koncert.

Mowa!
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

Ja tam bym ich chciała jeszcze raz zobaczyć na PW, zwłaszcza, że Bączek jest osobno dla polskiej i zagranicznej kapeli..Zresztą moim zdaniem dali świetny koncert..
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012   

4 kawałki z nowej płyty już na necie, Litza daje wokalny popis po raz kolejny w tych numerach, że o Hansie już nie wspomnę:)
 
 
 
piotro  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012   

Dzisiaj ma miejsce oficjalna premiera albumu "Robaki".
Płyta zawiera mocne rockowe uderzenie, szybkie wokale oraz mądre i niebanalne teksty. Już same instrumentale ogarnęły mnie bez reszty. Zespół przygotował ładne dwupłytowe wydanie: 13 utworów + wersje instrumentalne i ciekawe bonusy.

Cała płyta już od 30 kwietnia została udostępniona przez zespół na kanale YouTube:
http://www.youtube.com/user/OFFICIALLUXTORPEDA

Od tego samego dnia, na allegro można było przedpremierowo kupić album, wraz z autografami muzyków i darmową przesyłką (pieniądze były przeznaczone na cel charytatywny - dla perkusisty Ś. P. Stopy). Co jest warte odnotowania, płyty schodziły w błyskawicznym tempie.

Również od dzisiaj można ponownie głosować ze swoich adresów e-mail na pierwszą trójkę:
http://www.wosp.org.pl/wo...lejny_etap.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group