Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Wanda i Banda
Autor Wiadomość
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   Wanda i Banda



Zespół Wanda i Banda istnieje z przerwami od roku 1982. Jego liderka Wanda Kwietniewska należy w mojej ocenie do grona najlepszych polskich wokalistek rockowych ubiegłego wieku.
Teraz trochę informacji o pierwszym etapie działalności Wandy i Jej zespołu z ich oficjalnej strony:
Cytat:
W listopadzie 1982 r. postanowiła założyć własny zespół - grupę BANDA I WANDA, w której była wiodącym frontmanem, wokalistką i kompozytorem. W skład zespołu weszli znakomici muzycy: Marek Raduli, Jacek Krzaklewski, Andrzej Tylec i Henryk Baron. Grupa bardzo szybko zdobyła sympatię i uznanie mediów, dzięki chwytliwym przebojom i scenicznemu zachowaniu samej Wandy, której "śpiew i taniec z figurami" był znakomitym dopełnieniem szoł na estradzie. Właśnie wśród publiczności zespół wzbudzał największe uznanie, która przychodziła oglądać niezwykle dynamiczną wokalistkę! BANDA I WANDA bardzo często koncertowała, wystąpiła na wielu znaczących imprezach muzycznych - łódzkim "Rockowisku", poznańskiej "Rock Arenie", jeleniogórskim "Kart Rocku, "Open Rocku" we Wrocławiu, "Przebojach Dwójki", w Szczecinie na koncercie "Polska-Afryce", na festiwalu w Opolu. Odbyły się trasy koncertowe po NRD i Czechosłowacji (m.in. udział w wielkim festiwalu "Inter-Talent'85"), nagrała wiele teledysków i recitali telewizyjnych. Cała Polska śpiewała takie hity, jak "Nie będę Julią", "Hi-fi", "Para goni parę" czy "Chcę zapomnieć", które to znajdowały się na wysokich miejscach radiowych i telewizyjnych list przebojów. Pierwszy album Bandy i Wandy w błyskawicznym tempie zdobył miano "Złotej Płyty". Warto dodać, że właśnie na pierwszej płycie zespołu, Wanda zadebiutowała w roli kompozytora. Wkrótce zespół nagrał 9 piosenek do telewizyjnego serialu "SIEDEM ŻYCZEŃ" oraz "Magię sceny" do musicalu "Żeglując w dobry czas" K. Gaertner. Drugi album Bandy i Wandy przedstawił nowe przeboje: "Kochaj mnie miły", "Para goni parę", tytułowy "Mamy czas" i nowatorski, bardzo interesujący utwór "Drętwa mowa". W momencie, kiedy zespół nagrywał nowe utwory i koncertował, w kraju następował mimowolny krach polskiej sceny rockowej, wiele zespołów zawiesiło swoją działalność lub też rozwiązało się. I tak - w pierwszej połowie 1986 r. Wanda postanowiła rozwiązać swoją Bandę


Grupa jeszcze wracała w kilku różnych składach i koncertuje do dziś. Temat założyłem bo myślę że Pani Wanda to nietuzinkowa osobowość na polskiej scenie muzycznej, która miała duży wkład w polską muzykę rockową lat 80-tych. Kilka utworów dla niewtajemniczonych by pokazać co to za zespół oraz jaka jest jego energia sceniczna.

1984:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=sQ4vhm9O6sQ[/video]

2013:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=fZv2UnPwnNM[/video]

Ich największy szlagier, ciekawe by było jakby cały Woods śpiewał ;D
[video]http://www.youtube.com/watch?v=NTi8632p8lo[/video]
 
 
kmicic  
Coś już napisał

Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 76
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   

Szkoda, póki co, iż nie wpisałeś tego w "Pewniakach"...
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   

Za "Siedem Życzeń" jestem na tak :D
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

To by było coś mega, lecz chyba nie do osiągnięcia na PW.
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Łoooo, moje pierwsze pogo :D Także cieszyłbym się, tak z łezką w oku ;)

Viking, czemu niby nie do osiągnięcia? ;> to moje pierwsze pogo było na festynie rodzinnym ;p
 
 
 
miko95ful  
Lubi pieprzyć
Maiden Family


Wiek: 25
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 584
Skąd: Tuchola
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Możecie stwierdzić że jestem dziwny ale nie chcę ich jakoś nie lubiłem ich nigdy
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon 13 Sty, 2014   

Sal_P napisał/a:
festynie rodzinnym


no. to może nie róbmy z wooda festynu rodzinnego?
żeby nie było do samego zespołu nic nie mam, ale bicz plz
 
 
 
miko95ful  
Lubi pieprzyć
Maiden Family


Wiek: 25
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 584
Skąd: Tuchola
Wysłany: Pon 13 Sty, 2014   

Sister Midnight napisał/a:
Sal_P napisał/a:
festynie rodzinnym


no. to może nie róbmy z wooda festynu rodzinnego?
żeby nie było do samego zespołu nic nie mam, ale bicz plz


Jak to jeszcze niekiedy użytkownik nie mam pleców napisał
nie mam pleców napisał/a:
Budka Suflera, Krzysztof Krawczyk i Maryla Rodowicz - Moi wymarzeni artyści na przystanek Woodstock <haha>

a tak na poważnie to nie róbmy z woodstocku festynu.


Jestem tego samego zdania
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 13 Sty, 2014   

To że zespół grywa na różnego rodzaju imprezach plenerowych nie może zaraz być powodem atakowania go i pomawiania że jest "festyniarski" to po pierwsze. Po drugie grupa Wanda i Banda nie gra tak często i wszędzie jak np. grupa Luxtorpeda , sprawdźcie sobie ich kalendarz koncertowy a się przekonacie. Po trzecie docierają mimo tak dużego upływu czasu do różnego przedziału wiekowego i osób, więc ich muzyka jest ponadczasowa. Po czwarte zespół zagrał wczoraj na finale WOŚP. Po piate to legenda polskiej sceny rockowej lat 80-tych.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Bronson napisał/a:
To że zespół grywa na różnego rodzaju imprezach plenerowych nie może zaraz być powodem atakowania go i pomawiania że jest "festyniarski" to po pierwsze..

Ale to nie wiesz, że wystarczy parę razy wystąpić na Juwenaliach i na dniach jakiegoś miasta to już się jest "zespołem festyniarskim"? Taka durna mentalność narodu ;)
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Podpisuje się pod 2 powyższymi postami. Sam zespół mnie osobiście ni ziębi ni grzeje, ale argument, że nie, bo występują gdzieś tam jest śmieszny. Zwłaszcza, że większość (znanych) polskich zespołów występuje po różnych festynach, juwenaliach itp (w końcu gdzieś muszą występować). Przykład - Lao Che. Na juwenaliach występują a jakoś na woodzie mogą grać i nikt się nie czepia.
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro 15 Sty, 2014   

Bronson napisał/a:
To że zespół grywa na różnego rodzaju imprezach plenerowych nie może zaraz być powodem atakowania go i pomawiania że jest "festyniarski"



nie chodzi o ilość koncertów, tylko ich target.. skoro tak, to Maryla faktycznie też dużo koncertów nie daje, to może ją też? na prawdę jest tyle zespołów, którym należy się szansa z różnych względów, czy to muzycznych, czy tekstowych, czy też wyłącznie dla tego, ze są młodymi i dobrymi zespołami, że nie widzę potrzeby odgrzewania kotletów. z resztą (ze strony zespołu)
Cytat:
Zespół cały czas koncertuje (m.in. jako jedna z gwiazd w trasie „Lata z Radiem”)

oraz ostatnie płytowe podrygi to 2007 rok, gdzie Banda z Wandą i z Flashriderem umieściła swój najbardziej znany przerobiony hit -nie będę julią.. także tak do końca nie walczcie o to, że nie obstawiają festynów w kluczowym tego słowa znaczeniu ;] nie mam nic do jej twórczości lat 80tych, ale dajcie żyć. mamy 2014 rok i w pip i nazad zespołów bardziej wpisujących się w tyle razy powtarzany "klimat" woodstocku..

sry.. nie uwzględniłam piosenek z serialu 7 życzeń i singla, który jest co najmniej słaby z 2009 roku ;/
 
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 15 Sty, 2014   

Sister Midnight napisał/a:
nie chodzi o ilość koncertów, tylko ich target..

Uważam to za atut. Ponieważ to że zespół ma szeroką grupę docelową znaczy że ich muzyka pokonuje różne gusta i jednoczy pod sceną. Bawią się i starzy i młodzi i młodzi wiecznie ;D

Sister Midnight napisał/a:

skoro tak, to Maryla faktycznie też dużo koncertów nie daje, to może ją też?


Gdzie Maryla a gdzie Wanda i Banda ?! To dwa różne światy muzyczne, sądzę że muzyka Maryli średnio porywa publikę młodszą, raczej taką 30+ więc co to za porównanie zespołu o szerokim zasięgu i Artystki , mającej jednak określony target wiekowy ?

Sister Midnight napisał/a:

na prawdę jest tyle zespołów, którym należy się szansa z różnych względów, czy to muzycznych, czy tekstowych, czy też wyłącznie dla tego, ze są młodymi i dobrymi zespołami,


Tutaj zgoda pełna

Sister Midnight napisał/a:

nie widzę potrzeby odgrzewania kotletów. z resztą (ze strony zespołu)
Cytat:
Zespół cały czas koncertuje (m.in. jako jedna z gwiazd w trasie „Lata z Radiem”)



Mamy wolny rynek w końcu a grupa jest jak już pisałem zorientowana na różny wiek. W taki też sposób się promuje, nie jest to w żadnym razie jakieś wielkie dokonanie ale świadczy że mimo lat muzyka ta jest nadal pożądana wśród słuchaczy, gdyby było inaczej nawet tam by nie zagrali, w końcu "Lato z radiem" koncentruje się też na promocji tzw. topowych artystów, skoro więc Wanda i Banda tam trafiła , znaczy się że mimo lat nadal jest na topie przynajmniej wśród słuchaczy radiowych.

Sister Midnight napisał/a:

oraz ostatnie płytowe podrygi to 2007 rok, gdzie Banda z Wandą i z Flashriderem umieściła swój najbardziej znany przerobiony hit -nie będę julią..


Jak wyżej, przeróbek dokonują jak sama napisałaś młodzi, ich ta muzyka rusza i prezentują ją innym ludziom w tym przedziale wiekowym w swoim mixie, promocja zespołu dalej.

Sister Midnight napisał/a:

dajcie żyć. mamy 2014 rok i w pip i nazad zespołów bardziej wpisujących się w tyle razy powtarzany "klimat" woodstocku..


Zdefiniuj "klimat Woodstocku" - ostatnio często gości tam dubstep i The Prodigy, więc nie rozumiem czemu obok synkopu nie może zagrać zespół, który ma coś do przekazania ? W czym problem ? Niby nic nie masz do zespołu ale jednak jakaś taka krucjata jak widzę. A zespół zagrał na Finale WOŚP-u w niedzielę w miejscowości Żnin bodaj, więc Jurek też grupę zauważył.

Sister Midnight napisał/a:

sry.. nie uwzględniłam piosenek z serialu 7 życzeń i singla, który jest co najmniej słaby z 2009 roku ;/


Twoja opinia, w porządku. Niemniej jak formacja Mech, która znowuż swój profil muzyczny podrasowała, zagrała na Woodsie problemu nie było, też gwiazdy lat 80-tych. Ja nie nawołuję by Wanda i Banda grali w prime time, nie! 17 , 40 minut i koniec, następna kapela, ważne aby się pokazali. Zobaczylibyście jakby się ludzie bawili i myślę że byłoby to w duchu Przystanku Woodstock właśnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group