Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Ogradzanie terenu
Autor Wiadomość
Larry  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   Ogradzanie terenu

Zauważyłem w innych tematach, a kwestia chyba zasługuje na osobne przedystkutowanie. Spotkałem się z paroma bardzo negatywnymi opiniami, a sam ze znajomymi tak zrobiłem - sytuacja wyglądała tak, że kumpel przyjeżdżał w niedzielę, ja w poniedziałek a większość naszej ekipy we wtorek i środę - nie było absolutnie żadnej możliwości żebyśmy byli blisko gdybyśmy tego nie ogrodzili. Teren był już ogarnięty w niedzielę i między innymi w tym celu przyjechaliśmy tak wcześnie, żeby mieć pewność że będzie jak się rozbić razem - i ja osobiście nie widzę w tym nic złego.

Grunt to zachowywać się jak ludzie: we wtorek bodajże spałem sobie przed namiotem, budzę się a tu nieznani mi ludzie się rozkładają - na szczęście udało się pokojowo z nimi wynegocjować przeniesienie, pomogliśmy im przetargać ten ich obóz i potem nawet piwko z nimi piłem :-) . Skrajnie inny przypadek widziałem obok - gościu który sobie ogrodził nie bawił się w pokojowe gadki tylko wyjechał z tekstem "wy***dalać bo spalimy wam namioty" - to już rzeczywiście fajne nie jest (potem z tej strony słyszeliśmy jakieś chóralne pieśni o białej rasie i białej dumie co wiele tłumaczy).

Jakie są wasze opinie na ten temat?
 
 
transnonain  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Lip 2011
Posty: 32
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   

ja po raz pierwszy przyjechałam tak wcześnie a mianowicie we wtorek i niesamowicie zdziwiłam się, że mnóstwo miejsca było było zataśmowane. Troche nie fair, ale kto pierwszy ten lepszy, nikomu sie nie wpierdalałam, a i tak znalazłam zajebiste miejsce. nie widziałam podobnych sytuacji jak piszesz.
 
 
zwierzątko  
Forumowy prawiczek


Wiek: 33
Dołączyła: 08 Sie 2011
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   

Jeśli ktoś przyjeżdża wcześniej i w miarę rozsądku ogradza sobie teren to to jest bardzo fajna rzecz- wszyscy znajomi w jednym miejscu się zmieszczą.
Co innego jak ktoś zajmuje nierozsądnie dużo miejsca a zmieściłoby się tam kilka namiotów... albo jest agresywny w obronie swojego terenu. Wszystko można załatwić pokojowo- nie jesteśmy zwierzętami.
W tym roku trafiłam do takiego ogrodzonego terenu ( tylko na kilka godzin) i bardzo im pozazdrościłam pomysłu i tego, że ładnie się rozbili i dobrze zorganizowali :)
 
 
kaziolek  
Forumowy prawiczek


Wiek: 44
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   

a my wzielismy namioty znajomych i je rozłozyliśmy od razu ..oni dojeżdzali ,ich namioty już stały i nie było problemu :lol:
 
 
Larry  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   

kaziolek napisał/a:
a my wzielismy namioty znajomych i je rozłozyliśmy od razu ..oni dojeżdzali ,ich namioty już stały i nie było problemu

Niegłupie, jeno to ekipa z całej Polski była więc takiej możliwości nie było ;-) .zwierzątko, nam potem nawet miejsca i tak zabrakło także chyba byliśmy rozsądni. A taśma nie była utrzymywana przez cały czas tylko do rozbicia namiotów właśnie.
 
 
Vorathiel  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 595
Skąd: Nowa Huta k.Krakowa
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   

W sumie nie przeszkadzało mi to bardzo, ale jakis taki niesmak...ja rozumiem, ze ludzie chca byc rozlozeni ze swoimi, ale gdzie ta wolnosć? : P
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

W tym roku rozłożyliśmy się w zupełnie innym miejscu (jakieś 200 kroków dalej) niż w latach ubiegłych. Powód: Ktoś sobie ogrodził nasze miejsce. I ogrodził je tak inteligentnie, że w miejscu gdzie zmieściłoby się z 20 namiotów, stało 5, ale ogrodzenie było. Generalnie, my się nie grodziliśmy, a w pewnym momencie ktoś się tak pięknie wrąbał na środku, że nie szło przejść między namiotami.

Czyli: Grodzić się owszem, ale z rozwagą, a nie zajmować pół pola i stawiać 2 namioty na krzyż.
 
 
 
transnonain  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Lip 2011
Posty: 32
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

Vorathiel napisał/a:
W sumie nie przeszkadzało mi to bardzo, ale jakis taki niesmak...ja rozumiem, ze ludzie chca byc rozlozeni ze swoimi, ale gdzie ta wolnosć? : P


jaka wolność, skoro ciągle ci się ktoś wpierdala na namiot, przeszkadza w komunikacji albo ci sra perfidnie obok. robienie obozów jest ok i w środku zawsze można zostawić miejsce gdzie posiedzieć i wypić, a nie jak grupka obok mnie która niestety miała pecha, że rozbiła się na jedynek drodze do przejścia i dosłownie co chwila musiałam nad nimi przeskakiwać. wkurzające.
 
 
ferrum666  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

niby ok,bo chcecie mieć znajomych obok siebie :-) Też mi bardzo na tym zależało ;-) Ale nie w sytuacji gdy rozłożonych jest przez cały PW 5 namiotów,a zajmują teren 2x większy :-/ Do tego jeszcze to były dresy,więc nie obeszło się bez sprzeczek etc,ponieważ nie potrafili kulturalnie wyjaśnić,że mamy przesunąć kawałek namiot :-/ Ktoś napisał,że "kto pierwszy ten lepszy"... Mamy ze znajomymi 'swoje' ukochany miejsce,które z tym roku było zajęte przez bezmózgich ludków (zajmują więcej terenu - zdecydowanie więcej - niżeli mają namiotów), a nie dostałem wcześniej urlopu,czyli byłem dopiero w środe wieczorem :-( Sądzę,że gdyby przyjechali tam ludzie normalnie (jak do PW 2010),a nie banda ignorantów,to można by się dogadać na zasadzie,że kawałek poprzesuwamy swoje namioty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Wiaderko  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 247
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

transnonain napisał/a:
Troche nie fair

co jest nie fair ? to że ktoś przyjeżdża specjalnie kilka dni wcześniej i rezerwuje miejsce swoim znajomym ? ludzie trzymcie mnie...
 
 
zwierzątko  
Forumowy prawiczek


Wiek: 33
Dołączyła: 08 Sie 2011
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

Czyli ogradzanie się na rozsądnym terenie jest bardzo dobrym pomysłem. Sama bym tak zrobiła w tym roku bo właśnie pojawił się problem z sąsiadami- praktycznie weszli swoim namiotem na nasz namiot i wszystkie puszki po piwie trafiały pod nasz namiot... Jak wychodziłyśmy z namiotu to teren przed zostawiałyśmy mniej więcej ogarnięty, śmieci powrzucane do torebek a jak wracałyśmy to znowu był syf, bród i ubóstwo D:
 
 
smokwa  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 18
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

Odgradzanie miejsca jest ok dopóki, dopóty rezerwujesz miejsce dla znajomych!

A nie tak jak w moim przypadku, przyjechałam w środę wieczorem i nie mogliśmy się ze znajomymi rozbić, gdyż miejsce jest odgrodzone: "BO MY TUTAJ BĘDZIEMY ROBIĆ GRILLA....!" :roll: A później z wielką łaską: "Noo... w sumie rozłóżcie się tutaj, przynajmniej nikt tędy nie będzie się przepierzał."

Szkoda słów....
 
 
 
kunako  
Forumowy prawiczek

Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 22
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

Ja przyznaje się że byłem z znajomymi ogrodzony.
Przyjechaliśmy w niedziele i w środę miały dojechać 2 namioty.
W środę dojechał jeden i część taśm pozrywaliśmy a przed namiotami postawiliśmy większy granatowy z moskitierą. W upał sąsiedzi i my się tam chowaliśmy przed słońcem.

W czwartek już po "taśmach" było wspomnienie i poprzesuwaliśmy namioty jak najciaśniej i by było jedynie jakieś rozsądne przejście.

Obok mieliśmy cudaków którzy postawili namiot cyrkowy, zwieźli tapczany, fotele i pufy, ogrodzili żółto czarna taśmą teren na 20 namiotów i rozbili 5. Później jak się obok miejsce pojawiło to przesuwali granice bardziej bo musieli kibel sobie wykopać, wykopać basen i miejsce na 2 skrzynie z śmieciami. Każdy kto chciał się tam rozbić został wygoniony a na koniec wbili listewkę z kartką "pole minowe".
 
 
iwa  
Rozkręca sie


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 244
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

Mi to lotto, każdy chce spędzić wooda w "doborowym" towarzystwie,więc się przychylam ku temu. Co nie zmienia faktu,iż ogradzanie się bardziej, niż potrzeba miejsca jest głupie.
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

Mnie to nie przeszkadza. W tym roku nie znalazłam (nie wiem jak to zrobiłam) swojej ekipy pierwszej nocy, więc rozbiłam się orientalnie tam, gdzie zwykle i okazało się, że znajomi rozbici są jakieś 2 metry dalej :D U mnie przed namiotem nie było możliwości siedzenia, ponieważ jakiś kolega rozbił namiocik tak, że jedną z linek miałyśmy prawie przy namiocie. Heh, ale chodziłyśmy do Tempych.

Ogradzanie nie jest złe. Gorzej jak ktoś to robi na złość (na drodze my-tempe hóje stały dwa namioty ustawione wejściami do siebie, przy których nigdy nikogo nie widziałam) i zagrodzili nam drogę, żeby tamtędy nie chodzić. Ja rozumiem, że czasami linki puszczają, ale bez przesady. Musiałyśmy zaiwaniać na około xD
 
 
 
unu  
Rozkręca sie


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: z rosomaka
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

Odgradzanie terenu ok, ale w rozsądny sposób i dla innych namiotów, a nie dlatego "bo musimy mieć miejsce". Nie bardzo rozumiem też zachowania w stylu "my tu byliśmy rozbici w poprzednich latach, więc to nasze miejsce". Sorry, ale skąd ja mogę wiedzieć czy to jest "czyjeś" miejsce czy nie? Jestem jeszcze w stanie zrozumieć jeśli ktoś pokojowo do tego podejdzie i obok jest jeszcze miejsce na namioty, ale nie mam zamiaru się ruszać w momencie gdy ktoś przyjeżdża dwa dni po mnie, dookoła nie ma już miejsca i twierdzi że powinienem się stąd zabrać bo oni rok temu byli tu rozbici...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime