Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Okaleczanie się
Autor Wiadomość
córka_lucyfera  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 22
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   Okaleczanie się

Co sądzicie na ten temat? Czy według was to jest dobry sposób na wyładowanie emocji?

Powiem szczerze : w moim życiu zdarzyły się trzy epizody związane z autoagresją, ale niestety muszę przyznać, że były to chwile słabości i poczucia bezsilności.
Jeżeli ktoś też miał takie chwile i chce o nich napisać to śmiało.


PS Nie chcę żebyście wysuwali tu jakieś teksty o tych co robią sobie krzywdę, że są emo, bo się tną...wyrażajcie opinie, ale kulturalnie.
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

kiedys cos mi sie tam zdarzylo ,ale na szczescie akurat po tym zadnej blizny nie mam. Natomiast mam kumpli co dosyc ostro sie pocieli. Zazwyczaj byly to sytuacje zwiazane z jakims stresem lub trauma ,ale tez sie zdarzalo ze z nudow :) albo zeby uniknac "pewnych konsekwencji" Ogolem mysle ze to sa mlodziencze wybryki :) gdy czlowiek juz dorosnie potrafi znalezc inne sposoby odreagowania i zaczyna rozumiec ze to nie jest tego warte. Czasem po prostu warto dac sobie nawzajem po gebie i spuscic tej tak zwanej zlej krwi niz sie kaleczyc :P - w moim przypadku dziala to lepiej niz sznyty,sluchanie muzyki czy trenowanie itp. Nie chodzi mi tu o bicie slabszych bo to jest godne pogardy. Podsumuje to tak : raz na jakis czas musze dostac w miske i wtedy sie lepiej czuje :P
 
 
LukasOi!  
Coś już napisał
Egzorcysta Bimbrownik


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 74
Skąd: Kalisz Pom.
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   Re: Okaleczanie się

córka_lucyfera napisał/a:
Co sądzicie na ten temat? Czy według was to jest dobry sposób na wyładowanie emocji?


No, też lubię placki.
A poważnie, to samo-okaleczanie to głupota. Jak chcesz wyładować emocje to idź pobiegać, pośpiewać, pograć na czymś... Ale nie okaleczaj się!
Zdrów!
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

Ale masz wąskie podejście :P
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

Na szersze to strata czasu, bo to jest faktycznie głupota.
 
 
shrew  
Coś już napisał

Wiek: 33
Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Bn
  Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

Owy akt autoagresji jest jedynie okazaniem własnych słabości. Osobiście wolę strzelanie do celu. Mam koleżankę która uważała że to pomoże jej odreagować, później była bulimia, następnie wpadła w anoreksję i miała kilka prób samobójczych. Może ja jestem za stara albo nudna ale uważam że od rozwiązywania takich problemów są psycholodzy. Po zobaczeniu tego tematu pomyślałam że "nie dorosłam do swych lat" lub przynajmniej zgubił mnie w biegu świat <szok>
 
 
córka_lucyfera  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 22
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

shrew napisał/a:
Owy akt autoagresji jest jedynie okazaniem własnych słabości.

No własnie napisałam że były to chwile słabości i na szczęście mam to wszystko za soba. teraz inaczej odreagowuję, całkowicie inaczej - poezją. albo po prostu idę sie ponawalać w pogo :D
 
 
 
papiave  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: Gorzów wlkp
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

Mi się zdarzyło i teraz mam od ch**a blizn , musiałem jeździć do psychologa , psychiatry.. nie fajnie :((
 
 
ironnia  
Rozkręca sie


Wiek: 31
Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 272
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012   

Ja również miałam jakiś tam mały epizod z tym ale na szczęście nie mam blizn może jakaś mała kreska , znam osobę która ma całe ręce w bliznach aż po łokcie teraz nawet w lato nie chodzi na krótki rękaw a to w dodatku dziewczyna , dodatkowo chowa dłonie pod różnymi rodzajami rękawiczek bez palców itp. uważam , że to nie jest sposób na rozładowanie emocji. Mogę powiedzieć ze dobrym sposobem jest metoda wykrzyczenia się do woli ale nie tak na kogoś a tak po prostu bardzo to pomaga.
 
 
 
LukasOi!  
Coś już napisał
Egzorcysta Bimbrownik


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 74
Skąd: Kalisz Pom.
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012   

Ossie napisał/a:
Ale masz wąskie podejście :P

Po co mam się rozpisywać? To głupota i tyle... A jak się ciąć, to tak, żeby stracić rękę, a nie poszarpać naskórek żeby krew poszła...
 
 
Kroplova  
Coś już napisał
Było ich tyyle i pobiegli... TAM!

Wiek: 32
Dołączyła: 29 Mar 2012
Posty: 64
Skąd: Pińczów
Wysłany: Sob 31 Mar, 2012   

U mnie cięcie się to był sposób na wyładowanie emocji. Długo nie potrafiłam poradzić sobie z emocjami jako 13 - 14 letni szczeniak i w efekcie mam teraz kilka paskudnych blizn a przecież można było iść na rower, wykrzyczeć się albo spuścić lanie workowi piachu. Jednym słowem to głupota straszna. Może czas zacząć uczyć dzieciaki wyrażania uczuć i panowania nad emocjami?
 
 
 
Swarog  
Rozkręca sie
Ksylenowy Wojownik Wioski Wikingów

Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2012   

Pamiętam, że dawniej dość dużo moich znajomych cięło się, chociaż o emo nikt wtedy jeszcze nie słyszał. A teraz tylko jedna, prawie niewidoczna kreska na nadgarstku przypomina człowiekowi o własnej głupocie. Czemu? Sam już nie wiem.
 
 
 
duś  
Forumowy prawiczek
plepleple

Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 42
Skąd: w drodze
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

zdajecie sobie sprawę, że bieganie albo śpiewanie czasem nie wystarcza?
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

I to ma być usprawiedliwienie głupoty ?
 
 
regret666  
Rozkręca sie
jawna szydera


Wiek: 30
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 264
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

duś napisał/a:
zdajecie sobie sprawę, że bieganie albo śpiewanie czasem nie wystarcza?


A cięcie się jest rozwiązaniem, tak? <urwanie glowy>
Poza tym nie chodzi o truchcik wokół podwórka i powrót do domu. Wyjdź i biegnij, przed siebie, ot tak po prostu. Ile sił masz w nogach, dopóki nie poczujesz, że masz płuca w ogniu. Zmęczysz się i odechce ci się chlastać sobie łap. To najzdrowsze rozwiązanie, i dlatego, że nie uszkodzisz sobie powłoki cielesnej na stałe, i dlatego, że byc może poprawisz sobie kondycję
 
 
duś  
Forumowy prawiczek
plepleple

Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 42
Skąd: w drodze
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

niekoniecznie - ale podejście "idź pobiegać" kiedy ktoś nienawidzi siebie do tego stopnia, albo ma w sobie aż tyle agresji, żeby robić sobie krzywdę (nie uwzględniam przypadków, kiedy ktoś się tnie "z nudów" - nie wymaga komentarza), jest jeszcze głupsze. To już wymaga pomocy. Wątpię, czy nastawienie "tnie się z głupoty" komuś pomogło.
 
 
Kroplova  
Coś już napisał
Było ich tyyle i pobiegli... TAM!

Wiek: 32
Dołączyła: 29 Mar 2012
Posty: 64
Skąd: Pińczów
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Tak to prawda, jeżeli osiąga to już niebezpieczne stadium (tylko jak tu określić "niebezpieczne stadium") to pomoc specjalisty jest niezbędna...
Ale ostatnio często obserwuję samookaleczanie się na zasadzie "ach mam 12 lat, życie jest do dupy, nie mam chłopaka a co tam potnę się"... Ja wiem, że każdy wiek ma swoje prawa i problemy, ale w takim wypadku naprawdę lepiej iść się wyżyć.
Fakt co innego nienawiść do siebie i związane z tym wszystkie inne sprawy (wiem o czym mówię...), gdzie robiłam się niebezpieczna dla samej siebie a co innego "burdel w sobie w wieku dojrzewania"... Bo jeśli nauczymy dzieciaka dawać ujście negatywnym emocjom to duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości nie wpadnie na mega głupi pomysł porznięcia sobie ciała...
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Śro 04 Kwi, 2012   

ja np obserwuje zjawisko okaleczania się 'dla szpanu' , to już w ogóle dla mnie chore..
 
 
 
Kroplova  
Coś już napisał
Było ich tyyle i pobiegli... TAM!

Wiek: 32
Dołączyła: 29 Mar 2012
Posty: 64
Skąd: Pińczów
Wysłany: Śro 04 Kwi, 2012   

Vin to przykre ale też to zauważyłam, zwłaszcza wśród gimnazjalistów, tylko co to za powód do szpanu? A za kilka lat złapie się taki osobnik za łeb i będzie rozpaczał, że ma paskudne blizny...
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Śro 04 Kwi, 2012   

Kroplova napisał/a:
zwłaszcza wśród gimnazjalistów


ja tak samo..w końcu mam siostrę w gimnazjum ;) (nie, ona się nie tnie:P )

Kroplova napisał/a:
tylko co to za powód do szpanu?


Dla nas żaden, ale da osób w tym wieku (niektórych) na pewno jakiś jest, kiedyś dla szpanu się fajki paliło a teraz jak pół szkoły pali to trzeba coś innego wymyśleć..
 
 
 
LukasOi!  
Coś już napisał
Egzorcysta Bimbrownik


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 74
Skąd: Kalisz Pom.
Wysłany: Śro 04 Kwi, 2012   

vin napisał/a:
Kroplova napisał/a:
zwłaszcza wśród gimnazjalistów


ja tak samo..w końcu mam siostrę w gimnazjum ;) (nie, ona się nie tnie:P )



Moja siostra też jest w gimnazjum i zaczynała się ciąć. Dostała w łeb i się ogarnęła...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group