Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Cenzura sieci internetowej!!!
Autor Wiadomość
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 22 Sty, 2010   Cenzura sieci internetowej!!!

http://stopcenzurze.wikidot.com/list-do-prezydenta
Nie będę się rozpisywał, po prostu to przeczytajcie.
Unia Europejska chcę to wprowadzić do wszystkich krajów.
Pod koniec tego roku ma wejść ustawa zabraniająca sprzedaży suplementów diety poza apteką(oczywiście po to, żeby scentralizować sprzedaż owych rzeczy i przenieść zyski na firmy farmaceutyczne) w UE. Czy to jest czego chcemy ? Czy państwo które blokuje dostęp do informacji i układa nam naszą dietę jest faktycznie demokratyczne ? Myślałem, że sam mogę zdecydować czego chcę się dowiedzieć lub czego nie, albo co chcę zjeść a czego nie. Z chęcią wysłucham waszych wypowiedzi ;-)
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Pią 22 Sty, 2010   

Cytat:
To coś, czego nie wyobrażał sobie nawet George Orwell w swojej sławnej powieści "1984" o wizji państwa totalitarnego.

cytat z tego listu dobrze oddaje to co się mam nadzieje nie stanie. jak tak dalej pójdzie to w ogóle bede bał sie pisac, mówić na głos
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Pią 22 Sty, 2010   

batman napisał/a:

Kurcze, na serio wierzycie, że neta da się ocenzurować? :lol:


Chinole dali rade :mrgreen:
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 22 Sty, 2010   

batman napisał/a:

Kurcze, na serio wierzycie, że neta da się ocenzurować? :lol:

Na serio wierzysz, że nie ? :mrgreen:
http://en.wikipedia.org/w...public_of_China
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 22 Sty, 2010   

Juz jest ocenzurowany. Wiele stron w Polsce jest blokowanych. Są to strony z reguły łamiące prawo, typu nawołujące do przemocy itd itp. a także strony szkodliwe, na których stwierdzono szkodliwe oprogramowanie. Także technologia jest od dawna znana natomiast zakres jej użycia to już inna kwestia.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

a nie pomyślałeś, że mogą zablokować TOR i wszelkie proxy ?
Poza tym nawet jeśli to przeciętny użytkownik internetu nie będzie wiedział jak to obejść(a na nieprzeciętnego czekają sankcje prawne za łamanie prawa) co poskutkuje tym, że większość ludzi będzie czytać "Jedyne-słuszne" informacje. Zupełnie tak jak teraz niektórzy przedstawiają jedyne słuszne zdanie na temat homoseksualizmu, narkotyków, edukacji, kariery, pieniędzy, kościoła etc. Teraz jest to w telewizji, ale spokojnie może to objąć nawet i internet.

Poza tym skoro w chinach działa, to czemu tutaj miałoby nie działać ? Komputery i internet ten sam.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Nie, wystarczy żeby zamykali wszystkich takich "gagatków" jak Ty, co trudne by nie było, nie jesteś w sieci anonimowy.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 24 Sty, 2010   

NO ok masz rację można obejść pewne ograniczenia. No ale powiedz mi ile ze zwykłych użytkowników chociażby tego forum wie o jakim TORZE ty w ogóle mówisz :) I jak się połączyć z serwerem w niemczech aby obejść oganiczenie.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 24 Sty, 2010   

Dokładnie.
95% użytkowników będzie miało dostęp do "jedynych słusznych" informacji.
Poza tym chyba mogą zablokować wszelkie połączenia z serwerami spoza Polski, choć nie wiem, nie znam się na tyle by coś o tym powiedzieć.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 24 Sty, 2010   

No ok, wierzę na słowo, tym niemniej musisz przyznać, że choć istnieją "podziemne telewizje" to jednak mało kto je ogląda. Tak samo byłoby i w tym przypadku.
Poza tym - cholera jasna! mam prawo wchodzić na jakiekolwiek strony chcę i nie być za ten proceder narażony na sankcję prawne!! Dzisiaj spis używek jakie są dla nas dozwolone a za używanie jakich pójdziemy do więzienia, jutro spis stron internetowych na które możemy legalnie wejść, co będzie pojutrze ?
  
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 24 Sty, 2010   

Tu nie chodzi tylko o realne ograniczenie informacji - ale też o zasadę. Jeśli pozwalamy, by wyszukiwanie informacji było karane prawem - to na co zezwolimy jutro ? Kamery w każdym mieszkaniu ? Co będzie dalej ?
 
 
karka15  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

Dalej to będą za nami chodzić i sprawdzać czy się załatwiamy w aby poprawny sposób!!zgadzam się iż można niby obejsć jakieś ograniczenia, ale kto ma tyle czasu i checi by to robić i szukać na ten temat informacji. A rząd być może po raz kolejny chcę mieć kontrolę nad tym przekazem informacji. Oby tak się nie stało, bo ograniczenia będą się tylko wtedy zwiększać i zwiększać...
 
 
psychowico  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

Dokładnie, proste ograniczania swobód obywatelskich małymi krokami. Moda na to ostatnio jest. Ludzie już zaczynają zapominać jak było słodko parędziesiąt lat temu niestety.
 
 
wojciecheu  
Rozkręca sie
Samotnik

Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 102
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Śro 04 Sie, 2010   

Muszę się zgodzić ze słowami Janusza Korwina-Mikke (dosyć kontrowersyjnego typa), że UE to powstające państwo totalitarne - jak to on określa faszystowskie.
 
 
Vladek  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

Przepraszam, że się wcinam do dyskusji i delikatnie zmieniam temat, ale po kiego grzyba porównujecie Chiny do Polski?!
Jest to można napisać w swym rodzaju "zacofane" państwo, panuje tam partia komunistyczna, rząd za wszelką cenę (dosłownie) robi wszystko aby było po jego myśli.
To co mu się nie podoba - zabija i kaleczy a co podoba promuje i wywyższa.
Niestety wiele rzeczy jest tam obojętnych (np. zupka z płodów....).
Łamanie praw człowieka i wszelka cenzura jest codziennością.
Niekiedy cenzuruje się mecze, że to Chiny wygrały aby Cesarzowi się podobało.
Internet jest ocenzurowany aby nie dochodziło do wszelkich buntów i powstań, które pewnie i tak były by szybko stłumione.
No, troszku zmieniłem temat, ale miejmy nadzieję, że tego w Polsce nie będzie.
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

Cenzurują mi internet, ale póki można to obejść nie jest tragicznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group