Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Ostra walka ze śmieciami
Autor Wiadomość
Koala  
Coś już napisał


Wiek: 34
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 63
Skąd: z tamtąd
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   Ostra walka ze śmieciami

"Woodstock: ostra walka ze śmieciami"

"Ma być czyściej i już! Śmieci, tysiące walających się plastikowych kubków to prawdziwa zmora Przystanku. W tym roku organizatorzy idą ze śmieciami na wojnę. Sami zrobią niewiele. Liczą na Waszą pomoc. Wymyślili też hasła, np.: Jestem cool - sprzątam śmieci z pól''.

,,W tym roku na Woodstocku..., sprzątamy o świcie, sprzątamy o zmroku'', ,,Skejcie, dredzie, matalu, panku, posprzątaj śmieci o poranku'' - to kolejne hasła rzucone przez organizatorów.

Każdy, kto był na Woodstocku, to widział. Już w trakcie imprezy pole usłane jest papierzyskami i plastikowymi kubkami. Jak zawieje wiatr, lepiej schować się do lasu. Śmieci przeszkadzają wszystkim. Stąd wojna z nimi, na którą idą organizatorzy, czyli Fundacja WOŚP i Urząd Miasta w Kostrzynie.

Więcej worków

Po pierwsze, pole będzie sprzątane już w czasie festiwalu. Odpowiada za to specjalna firma. - Śmieci będzie zbierało 40 osób - mówi rzecznik urzędu Przemysław Jocz. Ta sama firma ustawi też więcej pojemników. Podpowiadamy, z czym pewnie się zgodzicie, że są one potrzebne zwłaszcza przy stoiskach z jedzeniem.

Będzie więcej worków na śmieci. Wolonatariusze i członkowie Młodzieżowej Rady Miasta doniosą je Wam do namiotów. Miasto specjalnie kupiło aż 50 tys. worków. Wszystko wydaje się więc proste: zamiast rzucić śmieci obok namiotu, wrzuć je do worka. Na ulotkach, które miasto będzie rozdawało, znajdzie się też specjalnie ułożone hasło: ,,Jestem cool - sprzątam śmieci z pół''.

Kasa za śmieci

A jak już uzbieracie worek śmieci, można go będzie podrzucić w specjalnie oznakowane miejsce. Tam wolontariusz wręczy Ci kwitek z pieczątką, który w namiocie magistratu wymienisz na gadżet. Za dziesięć pieczątek dostaniesz woodstockowy T-shirt. A jeszcze później spośród wszystkich karteczek zostanie wylosowana ta jedna. Za nią - atrakcyjna nagroda, którą wręczy Jurek Owsiak.

Podobnie jak w zeszłym roku skupowane będą puszki i plastikowe opakowania po napojach. Skup poprowadzi Celowy Związek Gmin CZG 12. Jeszcze nie wie, ile będzie płacił. - Cenę podamy w piątek - zapowiada kierownik CZG Krzysztof Kluwak. Może być ciut mniej niż w zeszłym roku, bo w związku z kryzysem mniej za skup aluminium płacą też huty...
Jak tylko CZG będzie wiedziało, ile, od razu podamy Wam informację."


http://www.gazetalubuska....STOCK/286887613
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

Pojemniki jak najbardziej. Zastanawia mnie pomysł z tymi pieczątkami itp. Ludzie zbierali śmieci, żeby mieć na bilet, żarcie czy piwo i wątpię czy komuś się będzie chciało zbierać 10 worków, żeby dostać koszulkę.
 
 
 
Baton  
Lubi pieprzyć
Power Wafel


Wiek: 37
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 341
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

Raczej, ale wiecej workow jest potrzebne :D Jakby kazdy po sobie sprzatal byloby ok, ale na fazie inaczej na wszystko patrzysz...
 
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

ja wezme jeszce jakies worki. zrobimy smietniki w wiosce. bo w zeszlym roku faktycznie i u nas byl syf
 
 
 
slav247  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

Lepiej się mieszka w namiocie, kiedy w koło jest względny porządek. Ale jak komuś syf nie przeszkadza to nie będzie sprzątał.
 
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

o to chodzi ze by przeszkadzał, a jak nie to jeśli w koło jest porządek to często ludzie automatycznie sprzątają żeby się nie wyróźniać...

ej to ja chce te pieczątki bo ja chce dostać koszlke albo coś :D
 
 
 
basista
Gość
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

dobry pomysł ;) nie wiem czy mi się bedzie chciało uzbierać aż 10 pełnych worków... ale kto wie ;)
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

Cos za cos.
Koszulki beda mobilizowac do sprzatania, choc bardziej mobilizujace bylyby zetony :D

Ale zreszta tu nie chodzi o to czy cos dostaniesz za to czy nie. Ciesz sie z tego, ze zrobiles cos dobrego. 10 workow to nie 300, ale zawsze kilka metrow kwadratowych posprzatales :)
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

basista napisał/a:
dobry pomysł ;) nie wiem czy mi się bedzie chciało uzbierać aż 10 pełnych worków... ale kto wie ;)


mysle ze raz na dzien jakbysmy wszyscy z wioski wyszli na godzine pozbierac smieci to bysmy uzbierali dziennie na dwie koszulki :) i zrobiliibysmy cos razem.
 
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

harry napisał/a:
mysle ze raz na dzien jakbysmy wszyscy z wioski wyszli na godzine pozbierac smieci to bysmy uzbierali dziennie na dwie koszulki :) i zrobiliibysmy cos razem.


dokladnie :) i tez bylaby dobra zabawa :)
 
 
slav247  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

Najważeniejsze, żeby pokazać wszystkim przeciwnikom Woodstocku, że jesteśmy ludźmi, którzy potrafią się świetnie bawić i jeszcze po sobie posprzątać, a nie zostawić po sobie jak krowa g...o. Wiadomo, że i tak masa meneli i alkomłodzieży będzie miała to gdzieś, ale każdy dla kogo to miejsce jest ważne powinien o nie dbać.
 
 
 
miminka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 37
Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 372
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

ja ce koszulkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie no ale na wood jadę odpoczywać a sama nie wyprodukuje 10 worków ze śmieciami trzeba by było latać i zbierać :-P
 
 
 
andrew255  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 125
Skąd: Sulęcin
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

Według mnie pomysł sprzątania już podczas festiwalu jest świetny. To co się dzieje na PW przy gastronomii to masakra jakaś ;] Ale wszędzie jest syf. Przy gastronomii powinno stać dużo worków ze śmieciami. Ale nie oszukujmy się i tak ludzie będą rzucać swoje śmieci na ziemie.
 
 
 
miminka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 37
Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 372
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

andrew255 napisał/a:
Ale nie oszukujmy się i tak ludzie będą rzucać swoje śmieci na ziemie.

kto będzie to będzie widać że ty tak :roll: ja nawet jak stoję w śmieciach i muszę przejść się do wypełnionego po brzegi kosza to to zrobię. Mam po prostu blokadę jak bym miała coś od tak rzucić
 
 
 
andrew255  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 125
Skąd: Sulęcin
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

miminka napisał/a:
kto będzie to będzie widać że ty tak


Tak się składa, że jak nasrałem to po sobie sprzątam

miminka napisał/a:
nawet jak stoję w śmieciach i muszę przejść się do wypełnionego po brzegi kosza to to zrobię


I chwała Ci za to, ale jak myślisz, że każdy woodstockowicz będzie podnosił papierki z ziemi i wrzucał do kosza, to się mylisz.
Pozdro ;]
 
 
 
slav247  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

Takie akcje sprzątanie byłyby fajne. Jestem ciekaw kto upoluje najwięcej koszulek :?: ;-)
 
 
 
miminka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 37
Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 372
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

zacytuje jeszcze raz bo tego się czepiem
andrew255 napisał/a:
Ale nie oszukujmy się i tak ludzie będą rzucać swoje śmieci na ziemie.


Mówiąc tak dajemy przyzwolenie sobie i innym na to. Zamiast takich tekstów powinny być tu same typu: "wale innych co robią ja sprzątam po sobie".
 
 
 
andrew255  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 125
Skąd: Sulęcin
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

miminka napisał/a:
wale innych co robią ja sprzątam po sobie


Ooo. Bardzo mądre słowa :D i mocne ;] Ale sama wiesz jak jest. Nie każdy to rozumie. Nie mam najmniejszego zamiaru się z Tobą kłócić. Chce tylko powiedzieć, że niektórzy mają w dupie zasady. Zgodzisz się, miminka?
 
 
 
miminka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 37
Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 372
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

owszem zgadzam się ale me krótkie ale nie łatwe życie dziwaka nauczyło że naprawdę nie obchodzą mnie inni do tego stopnia że uważam iż nie warto o takich gadać co mają w 4literach zasady. Trzeba patrzeć tylko na siebie i robić to co słuszne.
Jak mam rozmawiać o sprzątaniu to tylko w kontekście aby zachęcić innych do sprzątania nie oglądając się na tych na których nie mam wpływu.
 
 
 
Osaa  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sie 2008
Posty: 81
Skąd: Drzewica
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

co wy, wyrzucajcie śmieci a ziemię, dajemy ludziom pracę. Gdyyśmy wszystkie śmieci na woodstocku wyrzucali do worków to nie mogło by na tym zarobic tyle osób. trzeba współgrać z bliźnim, a on sie postara o to żenby współgrać z naturą. :roll:
 
 
 
miminka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 37
Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 372
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

Osaa ale możemy te śmieci zostawiać w workach i niech ludzie sobie worki zabierają jak już tak martwisz się o bliźnich ;) ale niech się nie pałętają pod nogami pojedyncze śmiecie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime