Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Dream Theater

Czy Dream Theater nadaje się na Woodstock?
Tak
82%
 82%  [ 24 ]
Nie
17%
 17%  [ 5 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
Liszczu  
Forumowy prawiczek
Miaukes

Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Strzegom
Wysłany: Czw 23 Sie, 2012   Dream Theater

Cytat:
Dream Theater – amerykańska grupa muzyczna wykonująca metal progresywny, założona w roku 1985 przez Johna Petrucciego (gitara), Johna Myunga (gitara basowa) i Mike'a Portnoya (perkusja). Po dołączeniu Kevina Moore'a (instrumenty klawiszowe) zespół obrał nazwę Majesty, którą zmienił na Dream Theater dopiero w roku 1987. Muzyka tej grupy to fuzja popularnych wówczas hard rocka i heavy metalu z jednej strony oraz rocka progresywnego z drugiej. Inspiracją dla Dream Theater była twórczość takich zespołów jak Rush, Queensrÿche, Yes, Iron Maiden. Muzyka Dream Theater cechuje się ciężkim heavymetalowym brzmieniem, skomplikowaną formą typową dla rocka progresywnego (zmieniające się w czasie schematy rytmiczne i harmoniczne) oraz wykonawczą wirtuozerią. Zespół jest uważany za jeden z najważniejszych w historii metalu progresywnego. Do września 2010 roku działał w składzie James LaBrie, John Myung, John Petrucci, Mike Portnoy, Jordan Rudess.


Jak dla mnie bomba gdyby zagrali - nie są w cholere znanym zespołem w Polsce, a grają porządną muzykę - podzielcie się ze mną opiniami :)
 
 
 
Glober  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Nowogard / Warszawa
Wysłany: Czw 23 Sie, 2012   

Cytat:
Do września 2010 roku działał w składzie James LaBrie, John Myung, John Petrucci, Mike Portnoy, Jordan Rudess.

A w 2011r. miejsce Portnoy`a zajął Mike Mangini :P

Jestem absolutnie za. Wspaniały zespół, jeden z najlepszych w swoim gatunku. Jestem ciekawy jak taką muzykę przyjęłaby Woodstockowa publiczność. Na Riverside, który również reprezentuje progresywny metal, było świetnie. Dream Theater lubi grać w Polsce, więc kto wie :).

[video]http://www.youtube.com/watch?v=MWklIyTmhgs[/video]
Z ich ostatniego koncertu w Poznaniu (miałem przyjemność być ;) )

[video]http://www.youtube.com/watch?v=UhQKol7PFzA[/video]
Jeden z utworów z ich ostatniej płyty.
 
 
Liszczu  
Forumowy prawiczek
Miaukes

Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Strzegom
Wysłany: Pią 24 Sie, 2012   

Ze wszystkim się zgadzam, jednakże trzeba podesłać propozycję komuś z wyższych sfer odpowiedzialnych za zespoły, ja niestety takich kontaktów nie mam.
 
 
 
HappyGregor  
Rozkręca sie
Enjoy!


Wiek: 30
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 147
Skąd: Sieraków
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012   

Byłem na ich koncercie, magia wręcz. Ale czy zgodzą się zagrać.. OBY!
 
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

Riverside (który, nie da się ukryć, trochę się na DT wzoruje) zrobili całkiem dobrze w 2011. Wydaje mi się że DT zrobili by jeszcze lepiej ;]
 
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

Nie jest to do końca muzyka jaką lubię na koncertach, aczkolwiek należy się im uznanie bo grają naprawdę dobrze.
 
 
hacek  
Coś już napisał

Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 96
Skąd: ze wsząd
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

Taaaak!
Oni rozpierdalają wszystko i wszystkich. Jak dla mnie najlepiej grający zespół na świecie.
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

solówka na solówce, solo na perce, solo na gitarach solo na basie... wszystko jest tak pokręcone, że nie da się słuchać :P
 
 
Glober  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Nowogard / Warszawa
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

Aras666 napisał/a:
solówka na solówce, solo na perce, solo na gitarach solo na basie... wszystko jest tak pokręcone, że nie da się słuchać :P


Witamy w pięknym świecie progresywnego metalu :D
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

Aras666, true story.


Dla koneserów może i to byłby łakomy kąsek, ale ja nie jadę na Woodstock kontenplować nad muzyką, tylko się bawić. Niby był Możdżer i kilka innych tego typu projektów, gdzie ludzie się nie bawili, tylko chłonęli dźwięki ze sceny, ale nie podoba mi się pomysł z ich występem na PW.
 
 
ziemniakz  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 19
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Aras666 napisał/a:
solówka na solówce, solo na perce, solo na gitarach solo na basie... wszystko jest tak pokręcone, że nie da się słuchać :P


@Aras666: jeśli DT jest pokręcone, to jak nazwiesz to? ;) http://www.youtube.com/watch?v=JZqZCS0rCmE

co by całkiem nie offtopować, Dream Theater dosyć regularnie przyjeżdżają do PL, myślę że dobre chęci osób z WOŚP, wystarczyłyby żeby przyjechali na PW :) jak najbardziej na tak!
 
 
HappyGregor  
Rozkręca sie
Enjoy!


Wiek: 30
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 147
Skąd: Sieraków
Wysłany: Sob 27 Paź, 2012   

Jak najbardziej na TAK!
Miałem okazję być na koncercie w Poznaniu (Na który dostać się można było po 2 godzinach na -20C, ale to wina organizatorów).
Koncert niezapomniany, idealnie wpasowaliby się w klimat woodstocku, tak jak zrobił to Riverside. ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi