Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Niez
Nie 29 Sty, 2012
Ewa farna na woodstock 2012
Autor Wiadomość
Sin1991  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: białystok
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   Ewa farna na woodstock 2012

Kto uważa że ona powinna zagrać nie tylko że ma talent ale takiej gwiazdy w Polsce jeszcze nie było.

Ewa Farna (ur. 12 sierpnia 1993 w Trzyńcu) – polska piosenkarka

Ewa Farna pochodzi z polskiej rodziny mieszkającej na Zaolziu. W domu mówi gwarą cieszyńską, a śpiewa w języku czeskim i polskim. Mieszka w Wędryni, w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego. Uważa się za Polkę[2]. Od dziecka związana jest z muzyką, brała aktywny udział w konkursach i przeglądach piosenek, grała również na fortepianie. Pasjonuje się również sportem, przed rozpoczęciem kariery wokalnej była członkinią narciarskiego klubu sportowego SKI Beskid, gdzie specjalizowała się w slalomie oraz zjeździe[3].

W wieku 11 lat zwyciężyła w konkursie piosenki zorganizowanym na Morawach[3]. Później zajęła pierwsze miejsce na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu. Zwyciężyła również w Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie, gdzie została dostrzeżona przez Leszka Wronkę, znanego w Czechach polskiego producenta, kompozytora i autora tekstów[3]. Przy jego pomocy nagrała materiał demo, który następnie został przekazany czeskiemu oddziałowi Universal Music Group[3]. W tym samym czasie wzięła udział w programie Szansa na sukces z piosenkami Ryszarda Rynkowskiego, gdzie wykonała utwór Za młodzi, za starzy i zajęła pierwsze miejsce w odcinku[3]. W finałowym występie zaśpiewała wspólnie z Ryszardem Rynkowskim, Jackiem Cyganem oraz Piotrem Rubikiem.

6 listopada 2006, w wieku 13 lat, zadebiutowała na rynku muzycznym z albumem Měls mě vůbec rád[4], który wspiął się na szczyty rankingów sprzedaży w Czechach, uzyskując status platynowej płyty. Krążek ten przyniósł jej wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, a także znaczną popularność w Czechach i na Słowacji. Druga płyta Ticho ukazała się 1 października 2007[4]. Podobnie jak pierwsza, również uzyskała status platynowej płyty. 7 listopada 2008 odbyła się premiera koncertowego DVD Blíž ke hvězdám[5], na której zarejestrowany został koncert w Pradze z 17 czerwca 2008. Było to najlepiej sprzedające się DVD w Czechach w roku 2008[6]. Na krążku znalazła się jedna piosenka zaśpiewana w języku polskim – Tam gdzie ty.

Na polskim rynku muzycznym zadebiutowała wydanym 9 listopada 2007 przez Universal Music Polska albumem Sam na Sam[4], który jest polską wersja pierwszego czeskiego albumu Měls mě vůbec rád[7]. Druga polska płyta – Cicho ukazała się 16 marca 2009 nakładem wydawnictwa Magic Records[8], wchodzącego w skład wytwórni Universal Music Polska. Album ten został wyróżniony Superjedynką podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2009, zyskując tym samym miano Płyty Roku[9]. Na festiwalu Sopot Hit Festiwal 2009, piosenka Cicho uzyskała tytuł Polski Hit Lata 2009[10]. W październiku 2010 roku , album "Cicho" uzyskał miano platynowej płyty[11].

26 października 2009 miała premierę piąta studyjna płyta wokalistki zatytułowana Virtuální[12]. W lutym 2010 roku wydawnictwo Cicho uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku pop, a sama Ewa dostała nominację w kategorii Artystka Roku[13]. 20 listopada ukazała się reedycja albumu Cicho, która oprócz albumowych utworów na płycie CD zawiera także dodatkowe materiały wideo na płycie DVD[14].

W lipcu 2010 piosenkarka rozpoczęła roczną współpracę z firmą Oriflame, polegającą na udziale w kampanii promocyjnej nowej linii kosmetyków dla dziewcząt Very Me[15]. Owocem tej współpracy stała się sygnowana przez artystkę woda toaletowa Rock Angel[16]. 5 listopada tego samego roku wydany został kolejny polskojęzyczny, szósty już album wokalistki zatytułowany EWAkuacja[17]. Album ten zyskał tytuł złotej płyty już 2 tygodnie po premierze[18], a status platynowej w maju 2011 roku[19].Pierwszym Singlem promującym płytę była piosenka "EWAkuacja"[4], która zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w różnych plebiscytach.

26 lutego 2011 roku na Gali VIVA Comet 2011 Ewa i raper Tede wykonali utwór "Wielkie Cicho", czyli pierwszy polski mashup, połączenie piosenek "Cicho" i "Wielkie Joł"[20]. W kwietniu 2011 roku wydany został kolejny, drugi już singel pt. "Bez Łez"[21], promujący płytę "EWAkuacja", który również stał się bardzo popularny i dotarł do pierwszego miejsca Polish Video Chart

W 2011 roku wokalistka została twarzą kampanii "Postaw na Polskość", która miała na celu, zachęcenie Polaków mieszkających na Zaolziu do deklarowania podczas spisu powszechnego swojej narodowości[22].

We wrześniu 2011 roku artystka, w związku z obchodzonymi w sierpniu osiemnastymi urodzinami, zagrała wraz z zespołem koncert urodzinowy, który odbył się 7 września w Hali Expo Silesia w Sosnowcu[23]. Na koncercie gościnnie wystąpił zespół Afromental. Sama piosenkarka uważa koncert za swój największy projekt muzyczny w dotychczasowej karierze[24]. Koncert zarejestrowany został na płycie DVD, której premiera miała miejsce 14 listopada[25]. Singlem promującym album została piosenka Nie Przegap[26].

Na początku października 2011 roku wydała nowy singiel Monster High będący częścią kampanii reklamowej firmy Mattel wprowadzającej na polski rynek markę Monster High, której twarzą została artystka[27]. W październiku rozpoczęła współpracę z siecią Subway, użyczając wizerunku na potrzeby kampanii reklamowej Sub of the day[28].

W 2011 roku zdobyła na MTV Europe Music Awards nagrodę, w kategorii Najlepszy Polski Artysta. Została również nominowana w kategorii Najlepszy Europejski Artysta[29].Artystka zdobyła również nagrodę w kategorii Najlepsza Wokalistka na Czeskich słowikach, tym samym detronizując dotychczasową rekordzistkę, Helenę Vondrackovą. [30]

Na początku 2012 roku,wokalistka została nominowana na VIVA Comet Awards aż w czterech kategoriach.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=FguLvQqToXw&feature=fvst[/video]


Pomijając to że robi karierę w 3 Państwach.
Przekonuję was że ona nie gra popu na jej koncertach jest klimat Rocka i uważam że właśnie niektóre piosenki ma z rocka.
Kto jest za !!
  
 
 
Kazia_Jestem  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 21
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Na pewno nie ja. Moim skromnym zdaniem nie pasuje do klimatu Przystanku. To może dla ciebie jeszcze Miley Cyrus ściągnąć?? <z jezorem>
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Raczej jestem na nie, chyba że jej występ miałby taką formę:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=TywzvyQ9jnE[/video]. W innym wypadku jest ona dla mnie nie do przyjęcia. Inna sprawa że TSA na woodstocku raczej na pewno nie zagra.
 
 
 
Kazia_Jestem  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 21
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

W takiej formie może lepiej ale samo TSA było by najlepszym rozwiązaniem
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

O nie. Ja się nie zgadzam, po pierwsze nie lubię jej, po drugie czasem z głosu przypomina mi DOdę. Ech.
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Jako, że nie widzę żadnego linka potwierdzającego, że Farna jest antypewniakiem temat przenoszę do "Marzeń", zaś autora tematu proszę o dodanie informacji i linków z muzyką artystki.

Co do samej Farny nie bardzo mi ona pasuje do klimatu Woodstocku, co nie zmienia faktu, że dziewucha ma kawał wyszkolonego, silnego głosu, niestety momentami niebezpiecznie podobnego do wokalu Dody.
Tak czy inaczej, ja za jej koncert na PW podziękuję ;)
 
 
piranha  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 16
Skąd: wołczyn
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

nie.
co nie zmienia faktu, że głos ma niezły, ale jakoś na woodstocku jej sobie nie wyobrażam, poczułabym się raczej jak w sopocie. a nie chciałabym.
 
 
 
katasza  
Coś już napisał


Wiek: 29
Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 59
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

żart?

Zupełnie nie pasuje mi na woodstock.

Zawsze mnie ta dziewczyna zastanawiała. Ma świetny mocny głos, gra niby rocka, ale coś mi tu po prostu nie pasuje, sama nie potrafię za bardzo powiedziec co. Po prostu wydaje mi się, że jest w niej coś sztucznego. No i za bardzo kojarzy mi się z 13-letnimi koleżankami mojej siostry, które chcą poudawac, że są "ostre".
 
 
matpot92  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 37
Skąd: Poznań\MG
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Jestem na nie... po prostu. Nie wiem co tutaj jeszcze dodać, Według mnie kompletnie nie pasuje do klimatu. Tak jak ktoś nade mną jeszcze pisał:

"a może jeszcze Miley Cyrus ściągnąć ?
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

ooo nie, czułabym się jak na koncercie eski. Nawet z TSA bym jej nie chciała zobaczyć, jej zachowanie na scenie wykrzywia mi twarz. Choć powiem jak większość, że kawał głosu ma dziewczyna i gdyby zmieniła trochę klimat byłaby z niej fajna wokalistka
 
 
Thunderpussy  
Rozkręca sie


Wiek: 32
Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 228
Skąd: z czwartorzędu
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Sin1991 napisał/a:
Kto uważa że ona powinna zagrać nie tylko że ma talent ale takiej gwiazdy w Polsce jeszcze nie było

LOL, szkoda dyskusji nawet... <haha>
 
 
Kazia_Jestem  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 21
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

matpot92 nie wyczułeś w tym "To może dla ciebie jeszcze Miley Cyrus ściągnąć??" nutki sarkazmu??
 
 
 
matpot92  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 37
Skąd: Poznań\MG
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Kazia_Jestem napisał/a:
matpot92 nie wyczułeś w tym "To może dla ciebie jeszcze Miley Cyrus ściągnąć??" nutki sarkazmu??


Nawet kilka nut ;) Możliwe, że nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, chodziło mi o to, że Ewa Farna na PW to przesada według mnie.
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Właśnie, Kaziu, chyba źle przeczytałaś, bo czepiasz się czegoś, czego nie ma :D Albo właśnie jest xD

Hah, Ogólnie, uwaga, Ewa Farna źle na nas działa xD
 
 
 
Marg!tta666  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 438
Skąd: Bojanowo
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Też jestem na nie.... Nie pasuje do tych klimatów... Fakt głos ma i to mocny ale PW to nie miejsce na taki koncert.......
 
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

A ja zawsze myslalem,że Ewa Farna jest do patrzenia nań (zwlaszcza odkąd osiągnęla pelnoletniość <z jezorem> ),a nie do sluchania.
 
 
Sin1991  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: białystok
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

Powiem tak nie macie racji mówiąc "ona nie pasuje do przystanku woodstock"
Na przystanku grają różne gatunki muzyki od reggae,pop do death metal.

Przecież na przystanku była
Justyna Steczkowska,Kayah.

Przy tych osobach Farna to anioł nie Widzicie tego ?
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

Nie widzę. A Steczowska i Kayah też mi nie pasują, mimo że były :)
 
 
 
kijana  
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1007
Skąd: Trzebiel
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

No nie wiem czy głos Steczkowskiej można porównywać do Farny. Po drugie Farna idzie w ślady Dody.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group