Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
The Blues Brothers Band
Autor Wiadomość
danio8111  
Rozkręca sie

Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 120
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 29 Paź, 2014   The Blues Brothers Band

Został założony w 1977 r. przez dwóch artystów komediowych Johna Belushi i Dana Aykroyda. Wcześniej związani z kabaretowym zespołem National Lampoon i programem telewizyjnym Saturday Night Live, utworzyli rewię w stylu soul, wzorowaną na podobnych w latach 60. Soliści wcielili się w estradowe postaci Jolieta "Jake" Bluesa (Belushi) i Elwooda Bluesa (Aykroyd) i w towarzystwie znakomitych muzyków ruszyli na koncerty. W grupie grali m.in. gitarzysta Steve Cropper, basista Donald "Duck" Dunn, pianista Paul Shaffer oraz saksofonista Tom Scott. Nagrany w 1978 roku album Briefcase Full of Blues znalazł się na pierwszym miejscu bestsellerów płytowych i wywołał modę na muzykę rhythmandbluesową.
W tym momencie na wokalu w zespole są James Belushi (młodszy brat John'a) i John Goodman :) Może to już nie to samo ale fajnie by było takie klasyki usłyszeć na Woodstocku ;)


[video]http://www.youtube.com/watch?v=Tlou_2lMLAc[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=MrOsHfZsVLk[/video] tego nie moze zabraknąć ;D
 
 
Żarou  
Rozkręca sie
Demon ruski


Wiek: 30
Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 109
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014   

oooooo, dawać ich! <haha>
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014   

jak najbardziej za :D
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014   

Byłem na ich koncercie we Wrocku, pięknie zagrali, jak najbardziej na duża scenę. Zabawa przednia!
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014   

Jestem za, może w końcu ludzie w Polsce dowiedzieliby się, że istnieje inny blues niż Dżem (którego nie lubię). Gdyby zagrali, na pewno byłbym pod sceną.
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

Dość nietypowa propozycja, ale hell yeah, jasne że na tak :D
 
 
 
goodvibestyla  
Rozkręca sie


Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 161
Skąd: z Ziemi
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

KazikHansen napisał/a:
Jestem za, może w końcu ludzie w Polsce dowiedzieliby się, że istnieje inny blues niż Dżem (którego nie lubię). Gdyby zagrali, na pewno byłbym pod sceną.


Pragnę przypomnieć że ten zespół gra rhythmandblues a nie bluesa od którego ten gatunek się wywodzi,a Dżem to też nie jest blues tylko blues rock więc takiego bluesa z prawdziwego zdarzenia żaden z tych zespołów nie gra i raczej przystanek woodstock nie uświadczy co nie oznacza że nie lubię tych zespołów :)
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

goodvibestyla napisał/a:
KazikHansen napisał/a:
Jestem za, może w końcu ludzie w Polsce dowiedzieliby się, że istnieje inny blues niż Dżem (którego nie lubię). Gdyby zagrali, na pewno byłbym pod sceną.


Pragnę przypomnieć że ten zespół gra rhythmandblues a nie bluesa od którego ten gatunek się wywodzi,a Dżem to też nie jest blues tylko blues rock więc takiego bluesa z prawdziwego zdarzenia żaden z tych zespołów nie gra i raczej przystanek woodstock nie uświadczy co nie oznacza że nie lubię tych zespołów :)

No moze to i rhythm and blues, ale gdzieś tam wokół bluesa się kręci, o to mi bardziej chodziło. A w Polsce niestety jest przykra tendencja uznawania Dżemu za genialny bluesowy zespół (ja np. Dżemu strasznie nie lubię, dlatego jest to dla mnie przykre :D)
 
 
 
kijana  
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1007
Skąd: Trzebiel
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

hahah jasne, że tak :D dobre tańce by były
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group